Готуємось до відзначення Дня Вишиванки

      Ми наближаємось до одного із чудових українських свят - Дня вишиванки. Вже наслухались, начитались, налюбувались на вишиванки, уже всі знаємо, що це наш оберіг, «молитва без слів» іще багато інших визначень. Але вишиванки - це бездонне народознавче джерело, тому і досліджень, нових вражень, нових пізнань попереду ще багато… .
Світлина від Стрийськи Районної Бібліотечної Системи.
    На народознавчих годинах, посиденьках, конкурсах, майстер-класах є нагода пізнати про вишиванки не тільки як частина гардеробу, а як певну сукупність передачі таємничих побажань на щасливу долю людини, закодованих у вишивці, а також про те, що чужу вишиванку не слід одягати, бо по повір’ю можеш перебрати чужу долю. Вишивкою-оберегом вишивалися комір, манжети, поділ і розріз горловини. Існує повір’я, що якщо сорочка зроблена і вишита на добре життя, то вона буде надійно оберігати людину.
      Говорячи про везучу людину, що «народилась в сорочці», ми згадуємо ту саму доленосну вишиту сорочку - символ здоров’я, краси, чистоти помислів і єднання з душею предків.
Вишиті сорочки та вишиванки будуть оберігати вас, наділяти силою рідної землі, тому що символи, вишиті на них, мають глибоке значення, яке закладене тисячі років тому, дійшли до наших днів і зараз використовуються для оздоблення сучасних вишиванок.
        Впевнені в тому, що у Ваших, дорогі читачі, бібліотеках Ви знайдете, прослухаєте, прочитаєте все про вишиванки, навчитесь вкладати у свій візерунок всю свою любов, весь свій хист і нехай кожна Ваша Вишиванка буде неперевершеною.

Немає коментарів:

Дописати коментар