Літературний калейдоскоп "Сім струн Лесі Українки" /до 147-ої річниці від дня народження Лесі Українки/ в бібліотеці с.Братківці.

Хай палає свічка. Хай палає,
Поєднає нас вона в цей час.
Друзів голоси нехай лунають,
   Слово й музика нехай єднають нас, - такими словами працівники культури с. Братківці Оксана Пастернак та Володимир Павлів розпочали літературний калейдоскоп "Сім струн Лесі Українки", присвячений 147-ії річниці від дня народження однієї з жінок України, про яку Іван Франко сказав “це талант сильний, мужній, хоч і не позбавлений жіночої грації і ніжності”. Звичайно – це Леся Українка.
З коротким біографічним екскурсом про життя і творчість поетеси виступила завідувач бібліотекою Оксана Пастернак, яка зазначила, що Леся Українка була справжньою поетичною квіткою нашої прекрасної землі. Вона була, є і буде нашою славою, нашою гордістю, одною з найповнозвучніших струн душі українського народу.
       Присутні переглянули фото-альбом "Без надії сподіваюсь", фільм про садибу-музей "Лесі Українки» та взяли участь у вікторині " Що ми знаєм про Лесю Українку". «Вогонь пісень Лесі Українки палає уже понад 100 років. Це незгасимий вогонь таланту, справжнього, від Бога. Донька Прометея, як назвали її люди, несла їм вогонь своїх поезій, цю іскру Божу. То ж нехай нев’янучими квітами вплітається у вінок безсмертя нашій славній поетесі, хай звучить слово Лесі і слово про Лесю», - завершив захід Володимир Павлів, директор Народного дому.

Поетичний вернісаж "Дзвенить струмочком рідна мова" в бібліотеці с. Миртюки

Дзвенить струмочком рідна мова,
Усі слова знайомі в ній.
Але вживати кожне слово
      Ти в мові правильно зумій – такими поетичними рядками розпочався поетичний вернісаж "Дзвенить струмочком рідна мова" в бібліотеці с. Миртюки, який підготували і провели завідувач бібліотекою Леся Солтис та директор Народного дому Світлана Москура. Адже мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. А ще вона рідна нам, бо живемо ми в Україні, на рідній землі, у вільній і Незалежній державі і повинні розмовляти державною українською мовою, бо ми патріоти своєї країни.

Книжкова інсталяція «Любомир Гузар – будівничий української церкви».

26 лютого минає 85 років від дня народження Любомира Гузара. Блаженніший Любомир Гузар – один із творців відродження Української Греко-Католицької Церкви, кожен крок якого був прикладом молитви та терпіння, чесності та пастирської скромності. В читальній залі районної бібліотеки розгорнута книжкова інсталяція «Любомир Гузар – будівничий української церкви». Книги-бесіди Блаженнішого Любомира Гузара стануть для читача нагодою по-новому поглянути на буденні речі, переосмислити деякі аспекти своєї праці та взаємин з іншими, а також глибше пізнати засади духовного життя.

ГОДИНА ДУХОВНОЇ ПАМ'ЯТІ «БУТИ СОБОЮ – ЦЕ ЄДИНИЙ ГІДНИЙ ШЛЯХ» в БІБЛІОТЕЦІ С. НИЖНЯ СТИНАВА.

До 85 річниці від дня народження Блаженнішого Любомира Гузара в бібліотеці с.Нижня Стинава відбулась година духовної пам`яті «Бути собою – це єдиний гідний шлях». На запрошення бібліотекаря Оксани Петеш до читачів звернувся о. Володимир, парох села.
«Владика Любомир Гузар все своє життя присвятив служінню Богу та Україні. Впродовж 15 років Любомир провадив греко-католицьку церкву і вперше в історії « теплою рукою» передав правління владиці Святославу Шевчуку. Блаженніший Любомир був моральним авторитетом , до слів якого прислухались усі, адже кожне його слово це неначе дороговказ на майбутнє» - завершив отець.
Багато цікавого та нового дізнались присутні про життя та діяльність Блаженнішого. Завершився захід спільною молитвою.

«Згадаймо всіх поіменно»

Для читачів Центральної районної бібліотеки розпочато цикл заходів, які стануть маленькими штрихами до увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Працівники ЦРБ організували виставку пам’яті Героям Небесної Сотні «Згадаймо всіх поіменно». Цього разу найбільшу увагу приділили учаснику подій Революції Гідності, подій зими, що змінила Україну, одного із Героїв Небесної Сотні, нашого краянина Андрія Корчака.

Вечір пам’яті "Небесна Сотня у вирій полетіла" у бібліотеці с.Сихів

Небесна Сотня воїнів Христа
З мечем Архистратига Михаїла,
З молитвою за Волю на устах
      У Вічність із Майдану відлетіла – такими слова Галина Франків, завідувач бібліотекою с.Сихів розпочала вечір пам’яті "Небесна Сотня у вирій полетіла", який підготувала та провела спільно з Володимирою Мельник, директором Народного дому.
Читачі бібліотеки затамувавши подих подумки поринули у ті страшні криваві лютневі дні ХХІ ст.. І хто б міг подумати, що бажання жити в мирній, щасливій, європейській державі перетвориться на велике море болю і крові. Серед тих Героїв опинилися і наші земляки. Їх доля не залишила байдужим жодне серце, адже ще ллються за ними сльози матерів, дітей та дружин.
…Як журавлі, що ринули у небо, 
Покинувши цей грішний світ 
Лишили по собі кривавий, 
Та героїчний слід ...... 
      На завершення присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв України, Героїв Небесної Сотні, та наших Героїв - Бійців, які віддали своє життя за нашу рідну землю, за Україну. Вшанували тих, хто ніколи не дочекається весни, тих, хто ніколи не повернеться до рідної домівки, тих, хто навіки залишаться Ангелами на білих крилах.

«Дорога. Хрест. Молитва» /до 85 років від дня народження Блаженнішого Любомира Гузара/ в с.Стрілків.

26 лютого в Україні відзначають 85 років від дня народження Блаженнішого Любомира Гузара. Напередодні цього свята у церкві Успіння Пресвятої Богородиців с.Стрілків спільнотою Матері в молитві згадали мудрі проповіді Блаженнішого Любомира Гузара "Дорога.Хрест.Молитва", які цитували Леся Барило і Лариса Михайлишин та молитвою пом'янули світлу пам'ять Патріарха.
Цикл заходів продовжили духовні роздуми "Любомир Гузар-духовний батько українського народу" в бібліотеці с.Стрілків, які організували зав.бібліотекою Л.Михайлишин та директор Народного дому М.Нич. Присутні мали змогу оглянути книжкову виставку "Любомир Гузар -будівничий української церкви". Ці заходи стали лише початком відзначення Року Божого слова у Україні.

Літературний портрет « Поетеса злому століть» в бібліотеці с.Горішнє

      У бібліотеці с.Горішне відбувся літературний портрет «Поетеса злому століть», присвячений 147 річниці з дня народження Лесі Українки.
         Різноманітна і багатогранна літературна спадщина Лесі Українки. Вона - органічна і невіддільна складова частина української культури. ЇЇ ім`я знаходиться серед славетних митців світу, геніальні її твори служать людству, славлячи Україну. Поетеса не тільки гаряче любила рідну землю, а й палко оскаржувала той гніт, під яким стогнала Україна. В епіцентр власної творчості Леся завжди ставила просту людину.

Поетична година ,, На шлях я вийшла ранньою весною'' в бібліотеці с.Йосиповичі

       У бібліотеці с. Йосиповичі зав. бібліотекою Анна Паталай та директор Народного дому Оксана Дякович підготували та провели поетичну годину ,, На шлях я вийшла ранньою весною'' присвячену творчості Лесі Українки. Читачі мали можливість ознайомитися з творчістю поетеси. Вони багато чули про неї , та в котре торкнулися більш ширше її життєвого шляху та творчості. Присутні відчули легкий сум у ліричний поезії, глибоку любов до рідної землі, неньки України читали її вірші та інсценізували уривок із казки ,, Лілея''. 
      Учасники заходу ознайомилися і з розгорнутою книжковою виставкою ,, Ні! Я жива, я вічно буду жити ''. 
   «Ще раз запрошуємо завітати до бібліотеки і наодинці пройтися життєвим шляхом поетеси. А може й взяти її твори, з яких долинуть до вас слова Лесі Українки», - завершили поетичну годину організатори заходу.

Літературний огляд – мандрівка "Її вірші, як перла многоцінні..." в с.Олексичі

     "Її вірші, як перла многоцінні...". Під такою назвою працівники культури с. Олексич Галина Сосна, бібліотекар бібліотеки та Галина Типак, директор Народного дому спільно з вчителем української мови та літератури Іриною Капустинською провели літературний огляд - мандрівку, присвячений 147-річниці від дня народження Лесі Українки. 
      Слухачі мали змогу ще раз перейнятися багатогранним творчим і життєвим шляхом української поетеси, її жагою до життя, героїзмом, безмежно міцною силою волі та щирою любов'ю до Батьківщини.
     В ході зустрічі були прочитані поезії Лесі Українки "Надія","Конвалія", "Без надії сподіваюсь", "Хто вам сказав, що я слабка", "Слово, чому ти не твердая криця", "Хотіла б я піснею стати", " Сім струн". Дитячою ніжною мелодією линули Лесині" вишеньки- черешеньки" у виконанні Мар'яни Цюнак. Цікаво був поставлений і фрагмент з життя маленької Лесі і брата Михайла. Усі присутні разом декламували вірш " Як дитиною бувало".
      "Поетичне слово Лесі Українки - це найгостріша зброя в боротьбі за визволення нашого народу, а рівночасно, це немов євшан-зілля, що чарує своєю красою і особливим ароматом рідної України, що будятьу нас найкращі почуття щирої любові до свого народу і до рідної землі"- завершила літературну мандрівку Ірина Капустинська.

Поетичний зорепад "На шлях я вийшла раньою весною" у бібліотеці с. Пукеничі.

25 лютого в Україні та за її межами відзначається 147-річниця від дня народження Лесі Українки - видатної української поетеси, перекладача, культурного діяча. Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості.

З нагоди дня народження письменниці Лесі Українки у бібліотеці с. Пукеничі спільно з Народним домом проведено поетичний зорепад "На шлях я вийшла ранньою весною".
Бібліотекар Ірина Берник розповіла про життя і творчість видатної поетеси. Виразно прозвучали поезії у виконанні С.Будинкевич, Я.Ливицької, Ю.Ковальчук, С.Коруженця, А.Берника, Е. Поповича. 
Також усі присутні ознайомилися з виставкою-персоналією "Славетна дочка України".

Вшанування Героїв Небесної Сотні в с.Баня Лисовицька

На коліна стаєм перед тими,
Хто втратив єдине дитя
В Бога просим опіки над ними
Ну а вбивцям – лише каяття.
Не забудемо Сотню Героїв, 
Душі їхні у небо ідуть,
А з пролитої в Києві крові
       Мальви виростуть і зацвітуть, - такими поетичними рядками зав.бібліотекою с.Баня Лисовицька Мар’яна Хоров’як розпочала історичні читання "Ми Сотнею пішли на небо", які провела в приміщенні шкільної бібліотеки спільно з бібліотекарем Оксаною Коноваловою та вчителем Галиною Яцків. Присутні мали змогу прослухати короткий екскурс про ті трагічні 2013 - 2014 рр., вшанувати світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні. 
Схилили голову в пошані і за односельчанином Тарасом Брусом, який під час Революції Гідності був від початку і до кінця активним учасником, а потім з Майдану пішов добровольцем в зону АТО, де віддав своє життя за свободу, незалежність та краще майбутнє наше і нашої держави.
    Пам"ять всіх невинно убитих героїв Небесної Сотні вшанували хвилиною мовчання та молитвою, запаливши свічку.

Вечір-реквієм «Герої не вмирають» у бібліотеці с.Нижня Лукавиця

Минула четверта річниця від трагічних і героїчних подій на Майдані.
На шляху до Незалежності український народ приніс у жертву своїх найкращих синів і дочок.
До цієї дати в бібліотеці с.Н.Лукавиця працівниками культури Ганною Федунів та Галиною Лесів проведено вечір-реквієм «Герої не вмирають». У виконанні читачів прозвучали патріотичні вірші, в яких висвітлюється сила духу і стійкість громадян, що віддали своє життя за демократію і європейське майбутнє України.

День мови в бібліотеці с. Жулин

Найбільше, найдорожче добро в кожного народу - це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почуття. Сподіваємось.що наша зустріч, присвячена Дню рідної мови: " Барвінкове розмаїття -мови рідної суцвіття", допоможе дітям оцінити скарби рідної мови, спонукає до зустрічі з найдавнішим порадником - книгою.Бажаємо вам цікавих знахідок. Захід провели зав.бібліотекою - Олійник С, і працівники Народного дому с,Жулин - Гнатів Н. , Федунів Н.

Історичний екскурс пам’яті Героїв Небесної Сотні в с.Ланівка

    
  Бібліотекар с. Ланівка Анна Федькович завітала до своїх найменших користувачів – дошкільників з історичним екскурсом про Героїв Небесної Сотні. Майбутнє України – це - її підростаюче покоління, це наші діти, яких ми повинні виховувати патріотами. Найважливіше у житті кожної людини – її Батьківщина. 
    Сьогодні Батьківщина постала перед дітьми не у найкращому вигляді: неспокій в країні, війна... І завдання бібліотеки попри всі ці негаразди - допомогти дітям наповнити серця любов'ю до країни, де вони починають пізнавати світ. 
         Страшні події, що відбуваються у нас на Україні сьогодні, пробудили національно-патріотичні почуття в мільйонів громадян, виявили здатність українців жертвувати власним життям за ради свободи Батьківщини, її щасливого майбутнього.

Літeратурна мозаїка ”Життєдайна українська мова” в бібліотеці с.Фалиш

  
«Мова рідна!У ній мудрість і пам'ять віків і пам'ять тисячоліть.У ній щирість, радощі й пeчаль народу, його труд і піт, кров і сміх. 
        Мова - цe Правда, Добро і Краса нашого народу», - такими словами зав.бібліотекою с.Фалиш Марія Янко розпочала літeратурну мозаїку ”Життєдайна українська мова” до Міжнародного дня рідної мови, яку вона підготувала з директором Народного дому Марією Сойкою.
    Читачі розповідали приказки, крилаті вислови про мову, звучали вірші відомих українських письменників Л.Українки, П.Мирного, В.Стуса, Л.Костeнко та ін. На завершення учасники заходу взяли участь у бліц-конкурсі на кращого знавця рідної мови.

Радіочитання «І там де звучить рідна мова, живе український народ» /до Дня рідної мови

    Бібліотекарі районної книгозбірні традиційно проводять радіочитання до визначних історичних, політичних, краєзнавчих, літературно-мистецьких подій України.
     Мова – то доля народу. Саме такою думкою проникнути літературне читання, що прозвучало по місцевому мовленню. З 21 лютого 2000 року Міжнародний День Рідної Мови відзначаємо і ми, українці. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу. Сьогодні на планеті існує близько 6 тис.мов. На жаль, майже половина з них знаходиться під загрозою зникнення. За весь час існування українська мова також зазнавала багато переслідувань. Про походження, історію розвитку, сучасний стан цього здобутку культури і духовної діяльності мали можливість ознайомитись слухачі радіопередачі.

Літературний марафон «Лунай величне наше слово» в бібліотеці с.Голобутів

Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку, 21 лютого , Україна відзначає чудове свято – Міжнародний День Рідної мови, а 25 лютого – 147 років від дня народження Лесі Українки. Саме в цей день бібліотекар бібліотеки с.Голобутів Ольга Берездецька запросила своїх користувачів на літературний марафон «Лунай величне наше слово» під час якого проведені мовознавчі конкурси та вікторини «Найкращий знавець рідного слова», «Мовні перлини Лесі Українки». 
Читачі з захопленням читали вірші про мову, зачитували твори Лесі Українки і книги про життєвий і творчий шлях письменниці. Поетеса прожила дуже коротке життя, всього 42 роки, але так багато зробила для свого народу: вона створила чудові поезії, поеми, казки, перекази, драми, які є актуальними сьогодні для усіх поколінь.

Міжнародний день рідної мови

« Ну що б, здавалося слова…
Слова та голос –більш нічого,
А серце б’ється-ожива,
Як їх почує!...»
21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Мова – це історія народу, його світогляд, культурне надбання. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Наша українська мова є рідною майже для 50 мільйонів людей. У ній мудрість віків, і пам'ять народу, і щирість душі. У світі налічується приблизно 6 тисяч мов. На жаль, філологи застерігають, що у ХХІ столітті щонайменше 40% цих мов можуть зникнути, тому така велика увага зберегти рідну мову.
В бібліотеці оформлена книжкову виставка-свято «Я люблю Україну і мову нашу солов’їну!», яка доповнена висловами, цитатами видатних людей, листівками-плакатами про мову/роботи студентів інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка»/. Працівниками бібліотеки підготовлено радіожурнал «До мови серцем пригорнусь», а з першокласниками НВК «Школа Іст.-гімназія ім..Андрея Шептицького м. Стрия» проведено цікаву і пізнавальну «Подорож до Країни Мови».
Шануймо і вивчаймо рідну мову, думаймо і спілкуймося нею, плекаймо для наступних поколінь.

Літературне свято «Моя велична українська мова» в с.Баня Лисовицька

     Зав.бібліотекою с.Баня Лисовицька Мар’яна Хоров’як спільно з шкільним бібліотекарем Оксаною Коноваловою та вчителями Любов Василів і Любов Заяць - до Міжнародного дня рідної мови проведено свято рідної мови "Моя велична українська мова". 
      
Мар’яна розповіла про походження даного свята, цікаві факти про українську мову. Після чого учасники заходу взяли участь у конкурсах та вікторинах, активному учаснику було вручено плакат "Я люблю українську мову". Також були зачитані поетичні рядки про мову Д. Павличка "Рідна мова"; С. Воробкевича "Рідна мова"; М. Підгірянки " Ой, яка чудова, світла і багата"; Ю. Шкрумеляка "Молитва за рідну мову". Завершився захід малюванням малюнку про мову.

Година пам'яті "На варті наших душ - Небесна Сотня"

Небесна Сотня неспроста
Пішла у вічність, в небуття.
Щоб щастя й мир був у країні,
Щоб зберегти права людині.
І. Пилипів
Такими словами розпочалася година пам'яті "На варті наших душ - Небесна Сотня". 
Перед учасниками РОЮ "Звитяжці" Дашавської школи виступили дашавчани Микола Берездецький, Василь Грицик, звучали вірші Іванни Пилипів та Дениса Прокидянчика.
Під час реквієму " Небесна Сотня" з рук в руки учасники заходу передавали свічку пам'яті про загиблих на Майдані.
На завершення заходу перед присутніми виступив селищний голова Тарас Греськів, який побажав молоді рости гідними громадянами своєї держави.

Виставка пам'ять "Пам'ять Героїв стукає в наші серця"

Зав.бібліотекою с. Миртюки Леся Солтис презентувала для користувачів виставку-вшанування " Пам'ять героїв стукає в наші серця".
Герої такі не вмирають,
Вони будуть вічно живі.
Героїв завжди пам'ятають
На небі й на рідній землі!