Казковий світ Богдана Лепкого в с.Угерсько



Українська література подарувала нашому народу, зокрема молодому поколінню багато художніх цінностей. Понад півстоліття у нашій країні не публікувалася спадщина Богдана Лепкого – поета, перекладача, критика. Тривалий час він жив у народі однією своєю піснею – «Чуєш брате мій…».
Зав. бібліотекою с.Угерсько Любов Каваців презентувала книжкову виставку присвячену 145-ій  річниці від дня народження Богдна Лепкого «145 років Богдану Лепкому», де користувачі мали  змогу ознайомитися з творчим доробком письменника. Після чого відвідала  дошкільну установи «Ромашка» де представила  казкові твори Богдана Лепкого і зачитала уривки із казки «Про діда, бабу і качечку кривеньку».




Методичні рекомендації до проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

25 листопада – День боротьби з насильством проти жінок
1 грудня – «Здоровий спосіб життя – це престижно /до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДОМ/
3 грудня – бесіди «Світ відкритий для добра», інформаційний огляд до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними  можливостями
5 грудня – День волонтера «Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку»
6 грудня – історичні нотатки «Тиха революція у Квебеку» : підґрунтя трагедії, перебіг подій, наслідки» /до загибелі студенток у Монреалі/
9 грудня – екскурс по Плану дій кабінету міністрів  Ради Європи «Двадцять керівних принципів боротьби з корупцією» - Виконання Україною заходів у боротьбі з корупцією
10 грудня – Міжнародний день прав людини
В процесі проведення Всеукраїнської акції рекомендуємо також провести:
-         Конкурси дитячих малюнків «Світ без насильства очима дітей», «Захистимо дитячій світ разом»
-         Диспут «Як захистити наші права»
-         Книжкові виставки «Дитинство проти насилля»
-         Круглі столи «Сім’я без насильства – щаслива сім’я»
-         Історична студія «Міжнародний День прав людини»
-         Урок здоров’я «Як себе захистити від СНІД/ВІЛ»
В усіх бібліотеках необхідно презентувати тематичні книжкові виставки, інсталяції, відкриті книжкові полички «Ми – проти насильства».

Освітяни в центральній районній бібліотеці працюють над вивченням відповідей учасників історичної олімпіади шкіл району.







         


           Сьогодні в читальній залі центральної районної бібліотеки працювали викладачі історії, але уже не як  читачі, а як дуже вимогливі члени   комісії,  яких делегував відділ освіти як   одних із досвідченіших  вчителів історії шкіл району. Їм  доручено перевірити завдання олімпіади з історії. Працювали разом із своїм куратором- Інною     . Кожна група скурпульозно підходила до оцінки відповідей,тому вони були об»єктивними. Чому ми так пильно вивчали питання олімпіади? Тому, що писалили учні шкіл- наші читачі і нам було дуже важливо знати, яким  темам, яким подіям і історичним фактам слід приділити більше уваги, плануючи керівництво читанням, проводячи студії, зустрічі  на базі юнацької кафедри.
          
         В  завданнях  олімпіади були питання по працях дослідників історії доби 19-20 століття:  М. Грушевського , І. Крип’якевича, Н. Василенко-Полонської, П. Дорошенко,так і питання новітніх дослідників  історії України, зокрема, Я. Грицака, доктора історичних наук, професора, автора праць «Нариси історії України:формування модерної нації 19-20 ст.», «Пророк у своїй вітчизні: І. Франко і його спільнота» та ін.
         У фондах ЦРБ є достатня кількість праць дослідників історії, тому запрошуємо старшокласників шкіл та ліцеїв, гімназій,  викладачів історії   до нашої читальної зали. Тут ви не тільки працюватимете з історичною науковою, довідковою літературою, але й зможете отримати і консультації, і скористуватись інтернетом, окрім цього у нас проходять зустрічі з видатними особистостями, науковцями, які допоможуть читачеві розібратись у вирі історичних, політичних подій.
         7 грудня ви зможете поспілкуватись із Романом Ковалем-, істориком, краєзнавцем, науковцем, співавтором підручника «Історії України для 10-11 класів», автором циклу передач «Багряні жнива», «Холодний Яр», «Українська революція» та ін., редактором газет «Визволення», «Незборима нація», тощо, автора кіносценаріїв… .

        Чекаємо, Вас, читачі у нашій світлій читальній залі.

Круглий стіл «Я з Повстанського Роду» в с.Любинці


«Я з Повстанського Роду» - таку краєзнавчу дослідницько-пошукову роботу  провела Марина Худьо, завідувач бібліотекою с.Любинці в Любінцівській школі. Спільно з вчителем історії Наталією Бальо, пройшлися від оселі до оселі, збираючи спогади, адже з кожної хати пішли односельці, щоб захистити свій край від комуно-більшовицької чуми.
 Як підсумок роботи, провели в круглий стіл за участю учасників  збройного підпілля, або їх родин, Молодої «Просвіти», членів Стрийської станиці ОУН-УПА, читачів, які хотіли почути спогади з перших уст про Повстанську звитягу.
Учасники круглого столу хотіли виговоритись, поділитись своїми болями і гордістю за причетність до таких доленосних подій. Розмова не стихала ще довго за філіжанкою кави і запаленими свічками пам’яті полеглим героям Повстанців УПА і Героям Новітнім - Небесній Сотні і Героям АТО.

 Село було і залишилося  активним як під час Революції Гідності, так і в час боротьби за Єдність України, за її територіальну ціліснісність, в міру можливості надає волонтерську допомогу добровольчим  батальйонам. Насправді, кров пролита для великої мети не засихає, а породжує нову когорту Героїв-така думка домінувала під час цього памятного круглого столу, а подумки кожний зробив собі висновок «Майбутнє України в тобі, в мені, в родині, в моєму селі…». 

Листопадова зустріч бібліотечних працівників











Причепурені народознавчою тематикою фойє районного Народного дому зустрічало учасників щомісячної бібліотечної наради. Тому кожен, хто прийшов і оглянув експозицію, відчував: тут усім раді. Такий здавалось простий нюанс, а на душі приємно. А дальше всіх чекала, здавалось би,  звичайна нарада. Галина Цуцуп, директор РЦБС проаналізувала, що нам вдалось зробити в листопаді, висловила подяку всім, хто був залучений до проведення читацької світлиці, гостем якої був Олександр Смик – поет, пісняр, український бард, керівник Тернопільського відділу культури. Вона відмітила також постановку національно-патріотичної, літературної композиції «Герої живуть серед нас» і всіх заходів, які проходили в ЦРБ, зокрема, в освячені бібліотеки після ремонту і презентації тематичної виставки. Галина Цуцуп зосередила увагу присутніх на відзначення в бібліотеках основних подій, визначних дат, які припадають на грудень місяць. Керівник зосередила увагу на правоосвітній роботі в рамках Тижня правових знань, а також Всеукраїнської акції «16 днів без насильства», пригадала основні літературні ювілеї українських та світових письменників, народознавчі заходи, які повинні бути відображені в роботі бібліотек.

       Світлана Зборовська, заступник директора по роботі з дітьми, звернула увагу на роботу з наймолодшими читачами та читами шкільного віку. Ірина Форостина, зав ВКіОЛ зосередила основну увагу на перехід шифрування фонду з ББК на УДК, а Любов Каричорт, провідний бібліотекар відділу ОВЄФ ще раз наголосила на необхідності завершення списання літератури та здачі макулатури. Володимира Ільків подякувала всім за дослідницько-пошукову роботу з питань національно-визвольної боротьби УПА в нашому краї.
         Оскільки рік підходить до кінця, то й починається підготовка до річної звітності. Директор РЦБС ознайомила з основними завданнями та графіком здачі звітів.
         На завершення нашої наради Юлія Курилишин, начальник відділу культури подарувала нам мистецьку ізюминку: для нас співав відомий тенор, артист оперної сцени, вихованець фольклорного дитячого ансамблю «Джерельце»- Ростислав Кушина.

         Нарада завершилась, але тепло людських душ ще довго панувало в РНД: було і селфі, і фотосвітлини, і, просто, професійне спілкування. 

85-ї роковини пам’яті жертв Голодомору

Минає 85 рік однієї із найстрашніших трагедій українського народу, коли комуно-більшовицька червона Москва винайшла чи не найогидніший, найнелюдяніший звірський крок – виморити голодом одного з найцивілізованішого, найбагатшого краю з працьовитими людьми і найродючішими чорноземами. Їм не по зубах було приборкати Україну майже цілковитим винищенням інтелігенції 20-30 рр., тому що вільних людей не можна застрашити, їх треба було тільки вбити, ось вони і спланували вбивство Голодом - Геноцидом.
Кожного року все більше і більше відкриваються сторінки архівів цього страшного злочину проти нашої нації. В бібліотеках проходять заходи присвячені роковим дням, на яких перед присутніми розкриваються трагічні сторінки, що не залишають байдужими жодну людину.
Наш обов’язок – передати із покоління в покоління біль і трагедію нашого народу, щоб ніколи не повторилось лихо на нашій землі. 
Бібліотека-філія с. Баня Лисовицька
Бібліотека-філія с. Бережниця
Бібліотека с. Йосиповичі
Бібліотека с. Верхня Лукавиця
Бібліотека-філія с. Братківці
Бібліотека-філія с. Завадів
Бібліотека с. Жулин
Бібліотека с. Верчани
Бібліотека-філія с. Кути
Бібліотека с. Лани Соколівські
Бібліотека-філія с. Лисятичі
Бібліотека с. Лотатники
Бібліотека с. Луги
Бібліотека-філія с. Нижня Лукавиця
  
Бібліотека с. Нижня Стинава
Бібліотека с. Пукеничі
Районна бібліотека для дітей
Бібліотека-філія с. Сихів
Бібліотека-філія с. Слобідка
Бібліотека с. Фалиш

Літературно-патріотична композиція «Герої живуть серед нас» в Центральні районній бібліотеці


«Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-2014 років, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейську гідність, своє прагнення до свободи» - такими словами Галина Цуцуп, директор Стрийської РЦБС розпочала літературно-патріотичну композицію «Герої живуть серед нас», яка відбулась в центральній районній бібліотеці.
На захід був запрошений Іван Барабаш, настоятель греко–католицької церкви Усіх Святих Українського Народу, який неодноразово побував на сході України і підтримував наших захисників своєю молитвою, оберегами, які виготовляли діти - школярі, щоб зігрівали їх любов’ю, молитвою, теплом рідної домівки. У виконанні Володимири Ліри, читачки бібліотеки, жительки Сходу, родинне коріння якої походить з с. Нижня Стинава з родини Прокопович, прозвучали патріотичні рядки написані власноруч. Серед запрошених були і волотери-підприємці Стрийщини Зоряна Ридош, Володимир Лисенко, Любомир Федораш, а також громадський діяч громадської організації «Віра.Правда.Перемога» Ігор Брик.
Вихованці Лисятицької дитячої школи мистецтв, учасники першого фестивалю-огляду театральних колективів Львівщини «Театральний вулик» зі своїми вчителями-наставниками Петром Шабаном, Лесею Бароян та Вірою Іванців, декламували вірші та відтворили сценку про тих, хто вже ніколи не побачить щасливих очей дружин, не почує дитячий сміх дітей, не отримає благословення батьків. Захід доповнив Руслан Гаргай зі своїми побратимами, які виконали пісні Майдану. Зі сльозами на очах присутні подумки повернулися у ті страшні 2013-2014 роки, згадали перші розстріли молоді на Грушевського, вшанували хвилиною мовчання тих, хто згасли, як зорі, тих, хто Тримає Небо.
На завершення заходу присутні оглянули книжково-мистецьку експозицію, де були представлені роботи вчителя Братківської школи мистецтв Лілії Лунич та читачки бібліотеки с.Любинці Марти Яворської.

Тож сьогодні ми закликаємо всіх згадати у молитвах Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Тож молімося за наших мужніх захисників і просімо у Бога одного: аби вони живими і здоровими якнайшвидше повернулися додому, до своїх матерів, дружин та дітей.