«Єднаймося духом Степана Бандери»

Народження Нового року починається для всього свідомого  українства  з відзначенням Дня народження Степана Бандери, Провідника української  нації, лідера, організатора національно-визвольної боротьби, який все життя присвятив ідеї Державності України.
    Степан Бандера - український політичний діяч, один з чільних ідеологів національно-визвольного руху, Голова Проводу ОУН-Б, сформувався завдяки реалізації програми Організації Українських Націоналістів, основними цілями якого були відновлення незалежності та усвідомлення народу необхідності власної держави. Цій боротьбі він присвятив більше тридцяти років. Як зазначив сам Степан Бандера «Бути  символом українського визвольного руху за життя і відчувати відповідальність за свої вчинки є найбільшим тягарем. Мушу вам щиро сказати, що мені дуже важко. Гнітить мене невимовно те, що з моїм ім’ям  зв’язується найбільші  цінності нашої боротьби, куплені працею, великими жертвами і кров’ю  Найкращих друзів… Змістом мойого життя досі була боротьба, так і мусить бути дальше…»
    Так, Бандера - Герой. Важко заперечити, що воля та діяльність окремої людини здатні переломити закономірний хід подій. Недаремно цілі етапи української визвольної боротьби окупанти пов’язували з провідниками, називаючи українців за їхніми іменами – мазепінцями, петлюрівцями, бандерівцями. Тому знищення  цих осіб, як причому повне, - як фізичне так і морально-політичне - було основним завданням окупантів у знищенні цілого руху. Проте вбивствами як Симона Петлюри, Євгена Коновальця, інших Героїв боротьби не вдалося  зупинити поступ  українців  до волі. На боротьбу піднялось нове покоління, що представило свого лідера - Степана Бандеру. Доля поставила перед  Бандерою та національно-свідомою молоддю  зробити вибір: бути поневоленим або  боротись за свободу.
    Вони обирали свободу і як відповів  Степан Бандера, коли його знову обрали головою Проводу ОУН-Б :  «Я приймаю вирок смерти». Такі свідомі рішення приймали Герої. Такі як : Остап Нижанківський, Степан Охримович, Олекса Гасин, Зеновій Гойсак, Дмитро Корінець, Степан Бандера, Ярослав Лесів, Зеновій Красівський…цей перелік немає кінця, бо продовжили справу Герої новітньої доби. Вони  всі  усвідомлювали, що боротьба  не припинеться аж до повної реалізації мети цілковитого визволення і розриву з Росією, відбудова Самостійної Соборної Української Держави, збереження  територіальної цілісності, недоторканості кордонів.
    Для Степана Бандери, як і його побратимів по боротьбі, було характерно незламність духу, виявлення героїзму і самопожертви в боротьбі за незалежну Українську державу. Як політик Степан Бандера розумів : «Революційне змагання - це національна боротьба в площині духовності, культури, боротьба суспільно-політична й мілітарна, за повне знищення існуючого стану, його змісту й за побудову цілком нового, під кожним оглядом кращого стану, який відповідає потребам і бажанням українського народу : відродити Україну в національних етнографічних кордонах з демократичною системою урядування, яка гарантувала б всім громадянам України демократичні свободи в усіх ділянках життя, а головно в ділянці духового, культурного, політичного і соціального  буття».
    Степан Бандера своє життя, талант і працю повністю присвятив ідеалам за визволення України. Таку ж дорогу обрав батько о. Андрій Бандера (розстріляний   енкаведистами), брати його Олександр, Василь (закатовано в концтаборі Освєнцім), Богдан (розстріляний гестапо в Херсоні), двох сестер  Володимиру і Оксану вивезено до Сибіру.
    Подвиг Степана Бандери в тому, що він став не тільки організатором і керівником національно-визвольного руху України, а для його розвитку, за наявних у нього можливостей зробив неймовірне і навіть більше.
        Степан Бандера став яскравим символом, що більше 80 років наганяє страх на ворогів України.

Немає коментарів:

Дописати коментар