23 травня – День Героїв

      День Героїв – це день пам'яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся, захищав і захищає Україну.
     День Героїв відзначаємо сімдесят сьомий рік, з цього часу, коли  у суворі роки німецької окупації, у час протибільшовицької збройної боротьби, українці на чолі з ОУН вшановували пам'ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.
      Це свято покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, Січових Стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.
       Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України XX століття: 
       - 23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця (родом зі Львівщини).
           - З травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);
            -  25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний Провідник Української національно-визвольної боротьби 1917-1921 років Симон Петлюра (родом з Полтави).
       В роки німецької, а згодом радянської окупації цей день відзначався у підпіллі та в українській діаспорі. З проголошенням Незалежності День Героїв відзначається в Україні. Українські Герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській нації.
      Щоб глибше осягнути велич подвигу в боротьбі за здобуття Незалежності України, розкрити умови, в яких проходила боротьба, пізнати життєвий шлях борців за волю України, провідників української нації, в бібліотеках пропонуємо провести: 
        історичні читання, історичні портрети: 
- «Знайомтесь: провідники визвольної боротьби»; 
- «Євген Коновалець – з  когорти Нескорених»;
- «ОУН-оригінальний вияв духовних спрямувань народу»;
- «Симон Петлюра – символ безкомпромісної боротьби за державність»;
- «Самостійна Україна Миколи Міхновського - перша декларація українського націоналізму на початку 20 століття».
Особливу увагу слід звернути на краєзнавчу роботу по вивченню  національно-визвольної боротьби на теренах рідного краю, проводити інформаційні мандрівки – «Пантеони Слави на Стрийщині»: 
- Могили молодих повстанців на хуторі Береги, на хуторі Пила, в урочищі Нижня Лукавиця, на цвинтарі с. Долішнє, могили вояків УПА с. Фалиш, Станків, могили на хуторі Корчунок смт. Дашава, Олексичі та поховання в інших місцях Стрийщини.
       ХХІ ст. принесло нам імена Новітніх Героїв Стрийщини, які стали на прю з ненависними російськими хижаками, їхні могили нагадуватимуть кожному, якою ціною зберегли Незалежність.
        Тому, не тільки в День Героїв, але кожної днини необхідно турбуватись за сім’ї, звідки пішли наші Герої,дати можливість відчути  їм теплоту і увагу.
       Так - це і є наша бібліотечно-просвітницька робота, в якій поєднюється Слово і Діло.  

Немає коментарів:

Дописати коментар