«І пам'ять, і любов, і пісня...» /присвячується Ігорю Білозіру з нагоди 65 років від дня народження/

Ігор Білозір – дивовижної сили композитор-лірник, самобутній, неповторний талант, який дав Україні і світові десятки й десятки чарівливих пісень, пісень невмирущих. У небесах тих пісень незгасно палахкотить проміння нашої пам’яті про Ігоря Білозіра.
Український композитор, поет-пісняр, співак, народний артист України Ігор Білозір народився 24 березня 1955 року в м. Радехові Львівської обл. у сім'ї вчителів. Закінчив хормейстерське відділення Львівського музичного училища (1974), диригентсько-хоровий (1980) і композиторський (1988) факультети Львівської консерваторії.
Життєвий і творчий шлях славного Українського митця - це як Божий замисел, безцінний Господній дарунок.
Перший професійний запис зробив 1969 на Львівському радіо в музичній програмі «Мандрівний меридіан». 1977-1979 очолював самодіяльний ансамбль (ВІА) «Ритми Карпат» Львівського автобусного заводу. Від червня 1979 - художній керівник ВІА «Ватра», яка за його керівництва стала одним із найпопулярніших естрадних ансамблів України. Активно співпрацював з поетами Б.Стельмахом, П.Запотічним, Р.Кудликом. Твори композитора виконували Квітка Цісик, О.Білозір, Л.Ваврін та ін.
У 1991 р. організував Музично-мистецький центр «Ватра», який відкрив шлях у мистецтво багатьом молодим співакам і музикантам. Від початку 1990-х почав писати інструментальну музику. Автор музики до поставлених у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької вистав «Декамерон», «Олекса Довбуш», «Звичайне чудо», «Розорене гніздо».
В ніч на 9 травня 2000 року русифіковані мажори жорстоко побили Ігоря Білозіра і він через 20 днів помер у львівській реанімації. Він помер за свою пісню. Його смерть мала міжнародний резонанс і викликала громадські заворушення у Львові.
Його вбили за Українську пісню, але любов і шану, пам'ять вбити неможливо. Його мистецтво подароване нам оживає на сценах України і світових, серед усіх, кому пощастило насолоджуватись його творчістю, непересічним талантом.

Немає коментарів:

Дописати коментар