Методична рада

   29 жовтня в. о. директора ЦРБС Галина Цуцуп провела методичну раду.  Обговорили питання: проведення в бібліотеках району читацьких заходів про відзначення 97-ї  річниці утворення ЗУНР. До уваги запропоновані такі питання:
- «На грані двох світів – від Мазепи до ІV Універсалу і до Листопадового зриву»;
-«Листопадовий Чин – події, що змінили хід історії»;
- «Утворення Української Народної Ради на чолі з Євгеном Петрушевичем»;
- «Маніфест УНР»;
-«Листопадовий Чин і Дмитро Вітовський».
    В результаті обговорення кожного питання вирішили підготувати методичні рекомендації щодо проведення читацьких заходів, тези до їх виступів, також список пропонованої літератури, підбірку поезії Стрілецької пісенної спадщини. Дано завдання зав. відділом обслуговування Марії Кащій оформити виставку «У боротьбі за українську ідею».

Виробнича нарада

Зала Районного Народного дому вщент заповнена працівниками культури, вони знову вирішують наболівші проблеми, діляться успіхами і, одночасно, дарують своє мистецтво. Це можливо тільки у культурі, адже наші плоди роботи – публічні: чи то сценічне дійство, чи читацьке, конференція, круглий стіл…, але проблема одна: як дійти до кожної людини, до її серця, як допомогти розкрити себе, реалізувати свої можливості, як надати впевненості в собі, як утвердитися в цьому житті.
    В Народних домах творчо працюють різножанрові колективи, але відчувалось брак фольклорної ізюминки, щоб як відземок відображала витоки національного нашого єства… І такий колектив народився, розвився і виріс у прекрасний аматорський народний колектив «Намисто». Ось уже вони святкують свій перший маленький 5–річний ювілей на нашій рідній сцені…. Вони тішать своїм виступом присутніх колег в залі, демонструють свої фольклорні доробки. Оплескам немає кінця, овації, слова: «М-о-л-о-д-ц-і! Б-р-а-в-о!» надають їм впевненості в тому, що їх люблять, що ними пишаються, що їм вірять…

Інформаційний дайджест до 80-ої річниці від дня народження Бориса Олійника "Не похитнутися у вірі і слові"

  Не похитнутися у вірі і слові [Текст] : до 80 років від дня народження Бориса Олійника: інформаційний дайджест / Стрийська ЦРБС; метод. – бібліограф. відділ; упоряд. Л. Бур, відповідальна за випуск Г. Цуцуп. – Стрий,  2015. – 12 с.: іл.
Інформаційний дайджест підготовлено до 80-ої річниці від дня народження  Героя України, видатного українського поета,   перекладача, дійсного члена НАНУ, голови Українського фонду культури, почесного академіка Академії мистецтв України, відомого  державного та громадського діяча  Бориса Ілліча Олійника.

Методичні виїзди

  
  Протягом тижня з метою надання методичної допомоги в оформленні книжкових виставок, тематичних поличок, роботі з бібліотечним фондом,  довідково-бібліографічним апаратом працівники районної бібліотечної системи: Г. Цуцуп, Л. Бур, І. Форостина, В. Ільків, С. Зборовська, Л. Каричорт здійснили виїзди в бібліотеки-філії сіл: Угерсько, Лисятичі, Пукеничі, Фалиш, Станків, Семигинів. 


Свято української книжки

Стартовою подією жовтня було Свято української  книжки, яке проходило  в районній дитячій бібліотеці.
Свято книжки – це комплекс заходів присвячених дитячій українській літературі, творам сучасних письменників, дитячим видавництвам, ілюстраторам книг. Це свято всіх хто вміє і любить читати.

В скарбничку пам’яті Андрея Шептицького

В бібліотеці с.Лисятичі проведено літературно-мистецьку академію до 150 років від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Розмаїта виставка приваблювала читачів, а зав.філіалом бібліотеки Ганна Слобідник розповіла  про віхи життя та служіння церкві Великого Патріарха.

Краєзнавчо-історична розвідка «Оберіг із сонячним німбом»

Оберіг із сонячним німбом [Текст] : краєзнавчо-історична розвідка / Стрийська ЦРБС; метод. - бібліограф. відділ; підготувала  Л. Бур; редактор Л. Війтович, відповідальна за випуск Г. Цуцуп. – Стрий, 2015. – 12с. : іл..
В Україні є багато церков, чудотворних чи відпустових місць, посвячених Пречистій Діві Марії. До них люди ходять прощею з далеких сторін, щоб у стіп Матері Божої просити розради й помочі в життєвих журбах і нещастях. Відпустові місця - це Небесні Криниці у яких можна зачерпнути живу воду Божої благодаті.

Про одну таку Небесну Криницю Божих ласк, дарованих за посередництвом Матері Божої, сьогодні в Україні майже невідомо, хоча в недалекому минулому біля неї юрбилися тисячі паломників, щоби зачерпнути благодатної води на чудотворному місці в Кохавино. За радянської влади це невеличке село у Жидачівському районі Львівської області приєднане до сусіднього села Гніздичів. У той спосіб комуністична влада хотіла цілковито знищити славу Матері Божої, прославленої в Кохавинській чудотворній іконі.

Рекомендаційний анотований список літератури "Козацькими шляхами" присвячений Дню українського козацтва

   Козацькими шляхами [Текст]: реком. анотований список л-ри присвячений Дню українського козацтва / Стрийська ЦРБ; метод.-бібліограф. відділ; укладач Л. Бур, відповідальна за випуск Г. Цуцуп. – Стрий, 2015. – 9 с.: іл. 
Запорізька Січ... Козаччина... Найлегендарнiше минуле українського народу, його святиня... Синонiми свободи, людської й нацiональної гiдностi, талановитостi... 
Навiть у наш час, якщо хочуть пiдкреслити вроду людини, її кращi риси,то говорять, що «вiн (вона) козацького роду». А щоб пiдкреслити чоловiчi якостi хлопчика чи юнака, говорять, що «з нього буде добрий козак». 
Свою безмежну любов та повагу до козацтва український народ висловив у чисельних пiснях, думах, легендах та переказах. При цьому прагнучи зберегти набуте пiд час iснування козацтва, народ створив прислiв'я: «Козацькому роду нема переводу». У найтяжчi часи народ вiрив у своє визволення, у вiдродження козацької вольницi, а при першiй же можливостi прагнув втiлити свою мрiю в життя. 

Методичний день «Вивчаємо історію краю»

На цей раз спеціалісти Центральної районної, дитячої бібліотеки, методичний відділ, спеціалісти відділу комплектування та збереження фонду присвятили методичний день подорожі по Жидачівщині, а саме до села Кохавине, це ми так називаємо його по старій пам’яті, тому що село приєднали до Гніздичіва, нині це смт Гніздичів. Ми приїхали до храму, якого не вдалось зруйнувати ні часу, ні людям, в якому зберігається намолена Чудотворна ікона Матері Божої, саме тут вона знайшла своє пристановище ще в 1680 р. Правда, на цьому місці була тільки спеціально збудована каплиця нащадками Івана Виговського, Євстахієм Виговським і дружиною Терезою.

…Ти заслужила…

«Поезія – думка це розкута,
що всі людські ламає пута
Вона як ніжний воїн б’є!
Вона по всіх краях витає
Народи з рабства визволяє,
А вільним велич додає!»
   Літературно-мистецький проект Марічки Пак набирає обертів… Ще не уляглись як слід літературні рядки з книги «Мовчанка з небом», що як «поетична ластівка» випорхнула з родинного гнізда Марічки, і заполонила душі спраглих чуттєвої поезії, широти філософської думки.
      Її поезія – «це повінь почуттів, великих тем, це спалах симфоній».
     І звідки береться така могутня сила в маленькій тендітній дівчині? ЇЇ слова: «Брати мої, Українці! Час настав! Коли ще дорога вам калина у лузі; коли ще не зовсім забули мамину пісню над колискою і казку про «Котигорошка», що сива бабуся читала щовечора; коли ще думка про Україну хоч інколи змушує серце битися в апатії і завмирати бездиханно; коли кладете руку на те саме серце при перших же нотах, що виливаються у слова «Ще не вмерла України ні слава, ні воля…», коли ще вірите ви в ці слова, тоді іще не все втрачено».

Під Покровом Божої Матері – День Захисника України

Відзначаючи День Захисника України в установах культури проведено цикл заходів, спрямованих на формування духовності, національної свідомості, національної гідності: читацькі конференції, усні журнали, літературно-історичні студії, меморіальні заходи, урочисті академії, тематичні святкові концерти, благодійні заходи, флешмоби тощо:

Бібліографічно-інформаційний дайджест "О.Забужко як особистість і письменник"

                                                        
О.Забужко як особистість і письменник [Текст]: до 55-річчя від дня О.Забужко: бібліограф. - інформаційний дайджест / Стрийська ЦРБС; метод. – бібліограф. відділ; упоряд. Л.Бур, відповідальна за випуск Г.Цуцуп. – Стрий, 2015. – 7 с.: іл.

Стрийська центральна районна бібліотека підготувала видання до ювілею Оксани Забужко – сучасної української письменниці, культуролога та громадського діяча. Метою цього дайджеста є ознайомлення читачів із творчим доробком Оксани Стефанівни Забужко. Її твори (лірика,оповідання, есе, повісті, романи) вже встигли завоювати любов читачів і визнання критики в Україні та за кордоном.

Свято української книжки.

В Стрийській районній бібліотеці для дітей та бібліотеках філіях сіл району, вже традиційно, у другій половині жовтня  проходить Свято української книжки. Цьогоріч заходи будуть проходити з 12 по 21 жовтня.
 Готуючись до Свята, бібліотеки організовують книжкові виставки  української літератури для дітей, відкриті перегляди, тематичні полиці.
Нині, коли  гостро постає проблема збереження територіальної цілісності України,через драматичні події на сході,через російську агресію, нам ,бібліотекарям, необхідно допомогти читачам-дітям усвідомити себе громадянином-патріотом. І це має стати пріоритетом під час  проведення Свята української книжки. У такий буремний час з'являються новітні Герої, які стають прикладом для наслідування нашим читачам.  Хочеться, щоб діти виховувалися на їх прикладах, адже вони виконали свій святий обов'язок заради України, заради своєї родини.
 Свято  в бібліотеках розпочнеться з презентації книжки «Героям Слава!» - Розповіді для дітей про героїв фронту і тилу видавництва «Мамине сонечко», це їх перша вісточка в Україні.  Книга «Героям Слава» надійшла до бібліотек за обласною Програмою поповнення фондів 2015 року.
«Ця книга – наш скромний внесок у вшанування героїв, які захищають нашу Батьківщину. І це – найменше з того, на що заслуговують наші герої. Звичайно, всі оповідання у цій книжці – художні твори. Тож вони не збігаються в усіх деталях з реальними історіями. Та в них завжди є повага до наших героїв і захоплення їхньою боротьбою. Сподіваємося, наших читачів захоплять героїчні розповіді. Адже вони розраховані на дітей від 5 до 13 років. Хоча книга, напевно, буде цікавою для читачів будь-якого віку!»
Отож, чекаємо Вас у наших бібліотеках! 

Через кордони - без бар»єрів


В рамках Програми «Транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна» проведено ще один етап роботи семінару «Усунення архітектурних бар’єрів в туристичних об’єктів і пристосування їх до неповносправніх осіб. На цей раз Товариство «Зелений Хрест» запросило всіх учасників семінару до Республіки Польща, до Надсянського регіону. Зі Стрийського району взяли участь у роботі семінару і у поїздці у Польщу Володимира Ільків, провідний методист Стрийської ЦРБ, відповідальна за роботу музеїв та Оксана Грецьків, директор музею  смт.Дашава, що на стадії оформлення.

«Служіння церкві та народові»



«Про нього слава скрізь по світу вже лунає
Бо він підойма душ, нездоланий борець;
Щоб світ ввесь перейти – таких, як він немає –
У нього скелі міць і віри всім взірець»
Цього року ми відзначаємо 150 років від дня народження Митрополита Андрея Шептицького, який заслужив бути названим славетним, бо немає жодної ділянки суспільно-політичного життя Галичини в ХХ столітті, де б ми не зустрічалися з ділами чи значним впливом його особи. Тому не дивно, що давно Митрополита Андрея Шептицького називають «князем церкви Мойсеєм».
З нагоди цього ювілею 4 жовтня бібліотекою с. Слобідка проведено історичну академію «Служіння церкві та народові».  Участь в академії взяли активні користувачі бібліотеки. Ведучі свята розповіли про життєвий шлях Митрополита його громадсько-політичне життя: Христина Висоцька, Соколик Наталія, Штоник Марія продекламували вірші про духовно-просвітницький шлях.

Бібліотека. Книга. Читач

Важливою галуззю нашої культури, потужними інформаційними,  культурними, науковими, освітніми осередками, невід’ємною частиною громади є бібліотеки.
Бібліотеки району – це частина нашого громадського життя, нашої праці для розбудови Української держави і нашого району. Вони важливі для розвитку мовної культури, патріотичного, правового, екологічного виховання, формування інтересу до вивчення та розуміння національної історії та культури. Вони сприяють розбудові читаючої та мислячої нації. Події, що сколихнули Революцію Гідності, геройський Чин Небесної сотні, Героїв АТО, розкрили нову суть українця – вільної людини, духовно очищеної, свідомого громадянина, що вважає своєю честю захистити рідну землю від лакеїв і чужинців. Слово має набути особливої сили, інакше воно не розтулить рабські уста, не зігріє холоне ні душі, не запалить святим вогнем творчості, не стане духовним пастиром свого народу – це в основному і була програма діяльності бібліотеки.
в бібліотеці с. Добряни

Книги чекають свого читача

До Дня читання і Всеукраїнського Дня бібліотек в читальнях району пожвавішала робота над  текстами давніх книг, над історією творення письма. В Центральній районній бібліотеці проведені заходи, присвячені вивченню – «Велесової книги – Волховник». Коли торкаємся давнини – мурашки йдуть по тілі, від гордості навертається сльоза, перехоплює подих – таке глибоке коріння у нас, і не дивина, що не кожен його сьогодні може осягнути. На жаль, є і така категорія людей, що не вважає це за потрібне… таке собі перекотиполе….
Наші предки ще на глиняних, дерев’яних книгах нам заповідали «старанно повчіться тому, що речено тут, аби ми не забули…»
Оскільки правові норми у давні часи були тісно поєднані з релігійними, то і, правда, право, праведність, православ’я, здавна були єдині.

Шановні освітяни!

Шановні освітяни!
Щиро вітаємо Вас із професійним святом – Днем працівника освіти.
Ваші серця завжди наповнені співчуттям, добротою і щирістю. Цими чудовими якостями Ви щедро ділитесь з наступними поколіннями. Вам вірять, Вас люблять і шанують! Ви здійснюєте зв'язок часів, продовжуючись у своїх учнях.
Ми бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій! Нехай у Ваших родинах завжди панують тепло, радість і затишок. Хай Вам повсякчас всміхається доля, і Бог дарує міцне здоров’я та довголіття.