Нарада в ДобрянахНа базі Народного дому с.Добрян проведено виїзну виробничу нараду працівників установ культури.
Із вступним словом до присутніх звернулась керівник відділу культури Л.Курилишин. Вона торкнулася питання, яке хвилює на сьогодні всіх: суть адміністративної реформи і змін, які очікують в зв»язку з цим установи культури. За основу реформи планують використати досвід Республіки Польщі, але дуже важливо – відмітила керівник – щоб не розгубити окремешність рідної культури. Тут перед кожним керівником постане питання, яку роль відіграє твоя установа в громаді, яка доцільність її функціонування. Адже в основі реформи стоїть питання про розширення доступу до культурних цінностей, активізацію громади, організацію її активного відпочинку, а також доступність до мистецької освіти з метою реалізації творчих здібностей. Ще дуже важливим напрямом розвитку культури залишається промоція читання, популяризація української книги, повернення до неї лицем не тільки читачів, а й держави. «Сьогодні мені приємно відмітити, що наші установи культури не чекають на реформи, а давно уже працюють на громади, зокрема – ось і сьогоднішній наш візит до Добрян є приклад цьому » - зазначила Л.Курилишин.
 В сільському Народному домі, бібліотеці працюють ініціативні творчі працівники спільно з господарем цього села – сільським головою і його командою, зі священниками, з союзянками та громадою села. Працівники культури заживляють себе в громаді через дітей, батьків, громадські організації.
Л.Курилишин зупинилася також на питаннях проведення фестивалю-конкурсу 13-14 червня присвяченого Ігорю Білозіру та на заходах, які будуть проведені з участю творчих колективів з нагоди вшанування пам»яті відомого композитора Б.Веселовського та Великого Митрополита Андрея Шептицького.
         Продовжили нараду господарі: Любов Костів – директор НД, яка коротко поділилася досвідом про спільну працю і запросила до слова п.М.Дороживець, голову місцевого осередку «Союзу Українок». Вона розповіла про історію відродження «Союзу Українок» в селі, про доброчинні справи, а також коротко прокоментувала виставку вишиванок, зокрема всі милувалися п»ятиметровим рушником «В єдності сила народу – Боже, нам єдність подай». Виступила також художній керівник і диригент Народного хору «Серпанок» Уляна Ткач.
         З коротким екскурсом з історії села виступила зав.бібліотекою Любов Лесів. Із виступу присутні почули про перебування в Добрянах  о.Олекси Бобикевича, одного із подвижників «Стрийської Трійці», про історичні Дуби, які були висаджені  на честь 100-річчя від дня народження Т.Шевченка, другі – на честь 10-річчя пам»яті І.Франка, про Дуби в честь Й.Сліпого та І.Золотоустого, Дуби – на честь Митрополита А.Шептицького та Папи Іоанна Павла ІІ, про будівництво брами з написом «Вітаємо Владику» в честь відвідання Добрян Митрополитом А.Шептицьким в 1912 р. та про закладення парку на честь 65-річчя утворення УПА. «Це таке село, що сидіти не дадуть, тому творимо разом», - завершила п.Люба. Підмогою їй також є те, що в Добрянах живуть і працюють п»ятеро письменників, а також талановитий звукорежисер Ігор Манзяк, який працює на благо громади і людей, які вміють музикувати.
         Завершили нараду коротким концертним дійством де юні артисти Михайлик, Настя, Яна у своїх виступах поєднали Святу Молитву, Україну, Родину: «Будь мирною моя Україно» просили діти і дорослі. І на це має бути спрямована робота всіх установ, бо тільки духовна і національно-багата вільна людина може продукувати собі подібних, а всі разом ми можемо зберегти свою державу… «Бо в рідному домі ми всі не чужинці,
                   Для світу назавжди ми – Українці»

Немає коментарів:

Дописати коментар