Літературно-історичний вернісаж «Соборна Україна: від ідеї до життя»

Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти, єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна.
23 січня в Районній бібліотеці для дітей проведено літературно-історичний вернісаж «Соборна Україна: від ідеї до життя». Користувачі ознайомились з історичними фактами великого державного свята - Дня соборності України, з літературою, де відображені події цих буремних днів, декламували вірші авторів різних поколінь. На захід до бібліотеки прийшли заступник керівника справами Стрийської районної ради Василь Гриб, художник, член Національної Спілки Художників України, викладач Стрийського художнього училища Ігор Мельник та Олександр Чучвага - учасник антитерористичної операції з позивним «Проповідник», який служив мінометником-коригувальником в 72-й гвардійській бригаді. Маючи мирну професію комп'ютерного майстра, п. Олександр пішов захищати незалежність України, щоб ворог не топтав нашої землі, щоб Україна була єдиною, сильною державою. Розповідав реальні історії про першого знищеного кулеметним вогнем ворожого снайпера з відстані 1900 метрів, про важкі будні і веселі моменти від одержаних дитячих листівок з побажаннями, малюнками і словами підтримки. Відповідав на безліч дитячих запитань і скромно мовчав про присвоєння Президенської нагороди – орден «За мужність» ІІІ ступеня.
  Продовжив цей  захоплюючий, пізнавальний захід  Ігор Мельник, член Національної Спілки художників України,  організатор  дитячих, юнацьких молодіжних заходів. Метою його волонтерської роботи з такою категорією учасників- пробудити  бажання творити, розвивати приховані здібності. І цей майстер-клас підтвердив, що в кожному є талант, тільки потрібно його розвинути.  Під час проведення майстер-класу отримали завдання по групах відтворити всю красу, багатство Єдиної Соборної України. Учасники захистили свої творіння. Приємно було, що захист проходив не тільки прозою, але й поетичними рядками, які читачі встигли створити. Отже, фантазії не було меж. На завершення учасники вернісажу, подивилися відеоролик процесу роботи над створенням картин п. Ігоря і  переконалися, що все  в їхніх руках, в їхніх  можливостях, тільки треба для цього  наполегливо працювати.
    На завершення  п. Василь Гриб подякував всім, хто організував, хто поділився частинкою своєї душі, свого таланту від Бога, всім читачам, спадкоємцям Величної  Соборної України  і висловив впевненість в тому, що разом - ми велика сила.

Немає коментарів:

Дописати коментар