Майстер-клас для читачів бібліотеки с. Йосиповичі

Мистецтво допомагає знайти спокій у собі та вийти на нові обрії. А чи готові ви з максимальною користю використати час на карантині?
Тепер можна свій вільний час присвятити цікавим онлайн майстер - класам, про які завжди мріяли. Вимушений карантин змушує багатьох українців проводити багато часу вдома.
Для цього, щоб читачам бібліотеки с. Йосиповичі не було так нудно перебувати у чотирьох стінах, а ще й провести цей час з користю, не наражаючи на небезпеку себе та оточуючих, бібліотекар Анна Паталай вирішила провести майстер-клас онлайн, з учасниками гуртка «Моє захоплення». В інтернеті сьогодні є дуже багато майстер-класів. Тож, можна вибрати щось цікаве та спробувати разом зробити щось нове. Читачі мали можливість вибрати собі майстер-клас, але правда тільки такий, на який вистачало матеріалу (кольорового паперу, клею і т.д.).

Голосні читання творів Всеволода Нестайка у бібліотеці с. Ланівка


У 2020 році ми святкуємо ювілей класика сучасної української дитячої літератури Всеволода Нестайка. Протягом року у бібліотеці с. Ланівка будуть проведені читання уривків із найпопулярніших його книг серед дітей. А 21 березня, розпочали читання одного із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури "Тореадори з Васюківки", які зачитала Ілона Грухола.

Поетичний флешмоб «Поетичні перлини рідної України»

«...Поезія - це той дзвінкий струмок,
що витікає з надр душі твоєї,
це мрії у тлумаченні думок,
що з вірою вселяються в надію…»
21 березня-Всесвітній день поезії! Читачі бібліотеки с. Завадів долучилися до поетичного флешмобу «Поетичні перлини рідної України».

Поетичний флешмоб «Поетичні перлини рідної України»

21 березня - Всесвітній день поезії. Бібліотека с. Угільня долучилася до поетичного флешмобу «Поетичні перлини рідної України».

КАВ’ЯРНЯ ПОЕЗІЇ «Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!»

Відродження, розквіт усього живого відбувається саме навесні. Весняне сонечко засвітило. Все оживає, потік весни пробуджує все навколо. З – під снігу пробиваються перші пагінці свіжої зелені…. Ранкова роса…. Краплини дощу на сонці, перше кохання. Все це викликає у нас захоплення і незвичні почуття. Так і поезія пробуджує людину, бо поезія – це життя, а воно розквітає весною, а для романтичних і обдарованих людей – це стимул для написання поетичних творів, саме тому 21 березня згідно резолюції 30-ї сесії ЮНЕСКО, яка проходила в 1999 році в Парижі, було прийнято рішення щорічно відзначати Всесвітній день поезії, а в Україні воно відзначається з 2004 року.
У народі кажуть, що поезія – це музика душі. А коли душа не байдужа до світу, до тривог його мешканців, то неодмінно хочеться поділитись своїми думками і почуттями. Саме так і народжуються вірші й проза. Поезія... Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність.
Пропонуємо Вашій увазі рекомендаційно-анотований список літератури, який надихне Вас на прекрасне, торкнеться легким пером, оповите ніжністю та любов’ю!!!
Хай Слово, втілене в віршах, стає піснею Душі, а кожна пісня – фантастичним таїнством поєднання слова і музики! І нехай життя кожного буде вічним потоком краси і творчості!
Голубович Р. Богом дане тобі ім’я [Текст] : поезії / Роман Голубович. – Львів : Криниця, 2017. – 238 с.
У книзі «Богом дане Тобі ім’я» львівського поета Романа Голубовича є 222 вірша – тлумачень – християнських роздумів на 222 різних людських імен. Лише Боже натхнення змусило взятися автора за перо – відгукнутися на багато побаченого, пережитого, передуманого. На сьогодні в активі автора – понад 2 тисячі вірші. Призначається, що пише про все, але найбільш улюблені теми – Бог, Мати, Родина, Україна.
Земляний В. Храмове свято [Текст] : поезії / Володимир Земляний. – Київ : АВІАЗ, 2013. – 80 с. : іл.
Володимир Земляний – поет не голосний, але щирий і вдумливий. До його нової збірки увійшли поезії, які прийнято називати духовними. Але мимоволі доходиш думки, що таке визначення затісне для нинішнього доробку автора. Та і як ув’язнити справжню поезію рамками правил? В цьому читач переконається сам після перших сторінок «Храмового свята».
Окремі вірші вже публікувалися у попередніх збірках, але їх автор подав у новій редакції.
В оформленні книги використані картини заслуженого художника України Юрія Нагулка.
Костенко Л. В. Річка Геракліта [Текст] / Ліна Костенко. – 2-ге вид. – Київ : Либідь, 2016. – 288 с. : іл.
Літературно-філософські роздуми видатної української поетеси виливаються у багатоголосну симфонічну поему, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів. Для широкого читацького загалу.
Кузів О. Задивлена в небо [Текст] / Оксана Кузів. – Львів: ЛА «Піраміда», 2018. – 300 с.
Інколи мені здається, що я – малесенька дівчинка у величезній аудиторії, і хоча Лектора не бачу, та чітко чую Його голос, і беру до рук папір та ручку…
О ні, я не приписую собі якогось особливого дару чи таланту, а завжди всім кажу, що насправді не пишу, а лише записую те, що надиктовує мені Незримий Лектор, котрий і править усім цим балом під ймення «ПОЕЗІЯ». Ба! То навіть не вірші, а, напевно, стан душі Великого Оратора, котрому я одвічна раба… Спасибі, що маю можливість чути!..
Луків М. В. Росте черешня в мами на городі [Текст] : поезія / Микола Луків. – Київ : Криниця, 2015. – 576 с. : іл.
Книга "Росте черешня в мами на городі" — своєрідний підсумок багаторічної творчої праці лауреата багатьох всеукраїнських і міжнародних премій, заслуженого діяча мистецтв України поета Миколи Лукова. До неї увійшли кращі твори громадянської та інтимної лірики, поезії пейзажно-настроєві й медитативні, переспіви і переклади з літератур братніх слов'янських народів.
Людкевич М. Квітка, якою тішиться Бог… [Текст] : поезія / Марія Людкевич. – Львів : Каменяр, 2007. – 271 с. : іл.
Минуле і вічне, пристрасть і любов, час і Україна – основні теми нової поетичної збірки відомої сучасної української письменниці зі Львова. Вона не втомлюється шукати сенс життя, істину, щастя, добро – усе те, що складає справжні духовні цінності людини.
Малишко А. С. Далекі орбіти [Текст] : вибрані твори / А. С. Малишко. – Київ : Криниця, 2004. – 608 с. – (Бібліотека Шевченківського комітету).
Андрій Самійлович Малишко (1912-1970) одна з харизматичних постатей в українській поезії 30-х-70-х років XXстоліття.
Андрій Малишко пристрасний трибун і ніжний лірик. автор текстів пісень, які стали всесвітньо відомими. Кращі твори поета входять до золотого запасу духовних цінностей українського народу.
За книгу поезій «Далекі орбіти» А. Малишко у 1964 році був удостоєний Державної (з 2000 р. Національної) премії України ім. Т.Г. Шевченка.
Пак М. “Інкогніто” [Текст] / Марія Пак. – Дрогобич : Посвіт, 2015. – 106 с.
“Інкогніто” – це книга, яка говорить всіма людськими відчуттями. Марія Пак пропонує читача розбитий пазл, котрого вмілим думкам можна зібрати, і… впізнати. Вірші подекуди жорстокі, але справжні; часом від них вієнайчистішою любов’ю і ніжністю, а часом – просто спокоєм роздумів про те, що вголос люди мовчать. Ви не зможете знайти в них все і одразу. Просто присядьте сьогодні в теплому своєму домі з чашкою запашного чаю і цією книгою в руках і спробуйте пожити в словах, як можна жити тільки в сні про сон.
Поезія “Інкогніто” запрошує Вас … знайтися між своїх сторінок. Книга розрахована на широке коло читачів.
Поети “Молодої Музи” [Текст] / упоряд., автор передм. М. М. Ільницький. – Київ : Дніпро, 2006. – 672 с.
Збірник складають кращі поетичні твори П. Карманського, В. Пачовського, Б. Лепкого, С. Чарнецького, С. Твердохліба, О. Луцького, М. Рудницького, які входили до літературної групи «Молода Муза», що існувала у Львові від 1907 р. і до початку Першої світової війни. Об’єднавшись навколо журналу «Світ», митці шукали у творчості нових шляхів, засвоювали ідеї, мотиви, форми тогочасної світової літератури, вступали в нове русло загальноєвропейського культурного розвитку.
Стус В. Час творчості [Текст] / Василь Стус. – Київ : Дніпро, 2005. – 704 с. – (Бібліотека Шевченківського комітету).
Сьогодні вже важко уявити українську поезію другої половини минулого століття без постаті Василя Стуса - поета, критика, літературознавця,мислителя, правозахисника… Нова книга вибраного – амбітна спроба представити не лише різні етапи творчих шукань, а й вершинні здобутки письменника в різних жанрах.
Тичина П. Г. Золотий гомін [Текст] : вибрані твори / П. Г. Тичина. – Київ : Криниця, 2008. – 608 с. – (Бібліотека Шевченківського комітету).
До книги «Золотий гомін» увійшли вибрані твори першого серед українських поетів лауреата Шевченківської премії 1962 року Павла Григоровича Тичини (1891-1967), який здобув визнання у слов’янському світі як геніальна особистість після публікації трьох збірок «Соняшні кларнети» (1918), «Плуг» (1920), «Замісць сонетів і октав» (1920).
У цьому виданні вищеназвані три збірки вперше після їх появи на світ повністю відтворено за першовиданнями без будь-яких змін чи виключень.
Із багатого творчого доробку поета відібрано те, що і через кілька десятиліть не втратило своєї літературно-мистецької цінності.

НАШ КАЛЕНДАР «СІМ КОЛЬОРІВ ЩАСТЯ ВАМ, НАШІ ЛЮБІ ДРУЗІ!!!»

Щастя – це вічна дорога земна,
Щастя – це літо, зима і весна,
Щастя – це сонце, злива і сніг,
Щастя – це пісню ділити на всіх,
Щастя – це віра в добро і любов,
Щастя – це музика вільних дібров,
Щастя – це друзі і рідний твій дім.
Щастя – це світ, подарований всім.
      20 березня, світ відзначає Міжнародний День щастя. Для чого був придуманий це свято? Свято покликане показати, що щастя - одна з найголовніших цілей людства, і прагнення до нього людей однакове на всій Землі.
Рішення про появу такої урочистої дати було прийнято в 2012 році Генеральною Асамблеєю ООН. Тож свято зовсім молоде, і сьогодні йому ВІСІМ. Але, незважаючи на юний вік, ми з радістю приймаємо позитивний і приємний привід побажати одне одному щастя.
Дякувати за Міжнародний день радості і щастя ми маємо жителям маленької тибетської держави Бутан. Саме їхня ініціатива стала приводом для проголошення цього нового свята.
Стрийська централізована бібліотечна система бажає Вам СІМ КОЛЬОРІВ ЩАСТЯ з яких:
Перший колір – це життя, яке подарувала МАМА
Другий колір – жити в УКРАЇНІ
Третій колір щастя – це ЗНАННЯ
Четвертий – це ПРИРОДА
П’ятий колір – це ЛЮБОВ
Шостий – це КРАСА, і СВІТЛО, і ДОБРО
Сьомий колір – наші МРІЇ
Тож нехай СІМ КОЛЬОРІВ ЩАСТЯ наповнюють Вас вірою та любов’ю!!! Бажаємо ніколи не втрачати віру у краще, слідувати за своєю мрією і завжди вміти радіти життю, навіть у найважчі його моменти. ЗДОРОВ’Я НАМ УСІМ, МИРУ ТА БОЖОЇ ЛЮБОВІ. З ДНЕМ ЩАСТЯ!!!

Зустріч в районній бібліотеці для дітей


Книги читати - усе знати! Книги – інтелектуальне надбання людства, пожива для розуму, ключ до пізнання незвіданого, це особливий світ цікавих історій, пригод, веселих віршів та чарівних казок. 13 березня мали велику приємність зустрічати в районній  бібліотеці для дітей дві групи учасників «Мобільної школи етикету св.Терези від Дитятка Ісус» /організатор Марічка Ходовицька/, щоб поспілкуватись про книги, бібліотеку, читання, книжковий етикет.
Як записатись до бібліотеки, які є книги і про що «розкаже» титульна сторінка, передмова та зміст, як поводитись з книгою, щоб довше жила, про авторів та видавців, сучасні дитячі періодичні видання, як вести «Щоденник читання»… А ще дискутували хто що читає, про улюблених авторів та книги, своє дозвілля та хобі, знайомились з книгами бібліотеки і зразу ж читали, обговорювали. Були бажаючі стати читачами бібліотеки і одразу обрали книгу для читання вдома. Що не кажіть, а читати – круто! Книги дарують успіх!

Флешмоб «У сяйві Шевченкового слова»


З нагоди відзначення 206-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у с. П’ятничани шанувальники Шевченкового слова, читачі бібліотеки, працівники культури сільської ради, музичної школи та ФАПу долучилися до Всеукраїнського флешмобу «У сяйві Шевченкового слова».

Флешмоб до дня народження Тараса Шевченка в бібліотеці с.В.Лукавиця


Вклоняюся низько тобі. наш Тарасе,
І, наче молитву, Твоє промовляю ім'я,
Без тебе, можливо, тепер би ми були німими,
Чужою би стала для нас українська земля.
Р. Тарнавська.

Заплатин вшановує Кобзаря

Тарас Шевченко - син українського народу. Батько України. Він став символом волі, справедливості та витривалості для кожного громадянина України, символом українського національного руху та відродження. Саме його творчість знайшла відгук у серцях людей з кожної верстви українського суспільства, пробудила національну свідомість і гідність.
З нагоди відзначення дня народження великого українського поета, Кобзаря українського народу Тараса Шевченка, у бібліотеці с.Заплатин проведено літературну годину "Шевченкове слово житиме у віках".

"Єднаймо душі словом Кобзаря"


У бібліотеці с. Угільня проведено літературну композицію «Єднаймо душі словом Кобзаря» до 180 років з часу виходу «Кобзаря».

З Днем народження, Кобзарю!


Користувачі бібліотеки с. Піщани відзначили 206 річницю з дня народження українського поета, художника, мислителя Тараса Шевченка. Його творчість і нескорений образ борця протягом століть надихають українських патріотів на боротьбу за майбутнє країни.

Марафон дитячого читання в бібліотеці с. Вівня


В бібліотеці с. Вівня проведено марафон дитячого читання «Єднаймо душі словом Кобзаря», присвячений 206 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

«Маленькі діти-Кобзареві квіти»

Користувачі бібліотеки-філії с. Загірне долучились до Всеукраїнського марафону «Єднаймо душі словом Кобзаря».

Літературно-музична композиція «Шевченкове слово у віках не старіє» у бібліотеці с. Лисовичі

Кобзарю, знаєш, нелегка епоха
оцей двадцятий невгомонний вік.
Завихрень - безліч. Тиші - анітрохи.
А струсам різним утрачаєш лік......
У цьому вірші геніальна Ліна Костенко вдало зауважила, що "нема епохи для поетів, а є поети для епох". Для української нації Тарас Шевченко є батьком нашої ідентичності, мірилом незламної любові до Батьківщини, джерелом наснаги на важкій дорозі самоствердження. Незважаючи на круговерть історії, слова Кобзаря актуальні, сильні, правдиві, вічні.
Відзначаючи 206 річницю від дня народження поета, в бібліотеці с. Лисовичі проведено літературно-музичну композицію «Шевченкове слово у віках не старіє».

Шевченківські читання «Велич Шевченкового слова» в бібліотеці-філії с. Ланівка

В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким і є для України ім’я Тараса Григоровича Шевченка. З нагоди 206-ї річниці від дня народження Кобзаря в бібліотеці-філії с. Ланівка проведені Шевченківські читання «Велич Шевченкового слова».

Літературний круїз "Все, що душа довірила словам"


Вітаємо з ювілеєм! Здоров’я Вам, творчої наснаги, невичерпних ідей, багатогранності таланту, легкого пера, нових творів та вдячних читачів. Нехай життєвий шлях буде довгим та щасливим, а серце і далі випромінює світло та любов!

Бібліотека с. Кути вітає з Днем народження!

7 березня святкує 60 років від дня народження Світлана Талан - одна із найвідоміших сучасних українських авторок. Письменниця пише твори у жанрі "реальної історії". У 2011 році Світлана Талан отримала престижну літературну нагороду "Коронації слова" за роман "Щастя тим, хто йде далі" ("Коли ти поруч"). Авторка входить в трійку найпопулярніших письменниць за версією журналу "Фокус" та має звання "Золотого письменника України".

«Діти читають Кобзаря – 2020»


,,Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
й свого не цурайтесь...
/Т. Г. Шевченко/.
Бібліотека с. Завадів долучилась до Всеукраїнського марафону дитячого читання ,,ЄДНАЙМО ДУШІ СЛОВОМ КОБЗАРЯ" присвячений 206 річниці від дня народження Тараса Шевченка та 180-річчю видання першого ,,Кобзаря". Читачі-учні 1-го і 4-го класів Завадівської ЗОШ разом з вчителями Оксаною Яворською та Надією Малярчин провели поетично-мистецький зорепад «ЛУНАЄ СТРУНА КОБЗАРЕВОГО СЛОВА».
До уваги користувачів книжкова виставка ,,Кобзар - книга, що врятувала націю", а на центральній площі села, біля пам'ятника Тарасові Шевченку, провели флешмоб «Шевченкове слово не вмре, не загине».

Поетичний вернісаж «Гортаючи сторінки Кобзаря» в бібліотеці с. Олексичі


Відзначаючи 206 річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, у бібліотеці села Олексичі проведено поетичний вернісаж "Гортаючи сторінки Кобзаря", на який були запрошенні користувачі-учні 5 класу разом із своїм класним керівником Капустинською І. С. Бібліотекар Галина Сосна ознайомила присутніх з життям та творчістю видатного генія української літератури, представила книжкову виставку, а на завершення зустрічі школярі продекламували вірші Шевченка та заспівали пісню «Садок вишневий коло хати».

Літературна зустріч в бібліотеці-філії смт. Дашава

«Квіти в творчості Т. Г. Шевченка» - тема зустрічі в бібліотеці-філії смт. Дашава. Присутні малювали, розвивали творчу уяву, вирізали, декламували вірші, співали. Дякуємо читачам-учням 3 - А класу та їхній вчительці Пулик С.О. керівнику гуртка "Виготовлення сувенірів" Котів Г. Ф. за творчу співпрацю та допомогу. Було весело, пізнавально, комфортно.