Проект «Микола Рей з Журавно»

29 лютого в м. Жидачеві відбулися урочистості з нагоди дня народження нашого земляка, уродженця м. Журавно, видатного польського письменника Миколи Рея - літератора, драматурга, перекладача.
На цьому пам'ятному заході були представники як польської так і української делегацій. До делегації від Стрийщини ввійшли видатні діячі нашого району, а також переможниця ІІ-го районного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Книгоманія - 2020" Кильник Діана - учениця 7-го класу, читачка Завадівської сільської бібліотеки. Діана читала вірш про мову українською та польською мовами.
Дякуємо за таку чудову зустріч і за гарний проект "Микола Рей з Журавно".

Краєзнавчо-історичне дослідження «Кавсько від минувшини до сьогодення»

Стрийська центральна районна бібліотека поповнилася ще одним виданням – краєзнавчо-історичним дослідженням «Кавсько від минувшини до сьогодення», яку подарував сам автор, голова Кавської сільської ради Михайло Мичко.
Запрошуємо всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

Екскурсія до бібліотеки-філії смт. Дашава

28 лютого до бібліотеки-філії смт. Дашава на екскурсію завітали дошкільнята 👩‍👧‍👦👩🧒👧👦 старшої групи НВК "Пролісок", які в майбутньому стануть, а деякі уже є читачами бібліотеки. Тема їхнього візиту - 📚📕📖"Книга - скарб пізнання". Разом з вихователем 👱‍♀️ Гнатів В. П. розглянули оселю книг та казок, почитали, пострибали, повчилися і з веселим настроєм пообіцяли прийти до нас знову. 😄😄😄 І звичайно фото на згадку🤳.

ПРАЦЮЄМО І НАВЧАЄМОСЯ

Працівники бібліотек Стрийщини: с. Лисятичі, с. Нижня Стинава, смт. Дашава проходять навчання в регіональному тренінговому центрі Львівської обласної бібліотеки. Модуль 1 та Модуль 2 «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці».

Пам'яті Героїв Небесної Сотні

26 лютого у бібліотеці с. Стриганці проведено вечір пам'яті Героїв Небесної сотні «А сотню вже зустріли небеса». На завершення бібліотекар Марія Васильків ознайомила присутніх із книгами, у яких описані події Революції Гідності 2013-2014 рр., книгами пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія 2020»

Навколо наших дітей багато розумних, добрих, вірних друзів. Ці друзі - книги! В цьому можна було переконатись 27 лютого на бібліотечному книжковому дійстві. Тут зібрались кращі читачі-учні 6-х і 7-х класів бібліотек району на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія 2020». Учасники представляли улюблену книгу(не за шкільною програмою), читацькі щоденники, емоційно розказували про свої читацькі інтереси, улюблених авторів, видавництва, цікаві історії пов’язані з захопленням читанням, про свої бібліотеки, хобі, і навіть декламували власні вірші-посвяти.
Кожна прочитана книга стала для учасника захопливою подорожжю цікавий і новий світ і можливість переконатись у тому, що вони не самотні у своїх літературних уподобаннях та подискутувати з ровесниками на різні теми, що розкриваються в книгах. А ще читачі познайомились з стрийською письменницею, поетесою, авторкою більше 20 книг – Теодорою Савчинською-Латик, яка підтримала дітей порадами і була в захопленні в читацькій ерудиції і їх у любові до читання.
Важко було визначити переможців серед книгоманів та все ж ними стали – серед шестикласників – Мних Ярина з села Добряни, серед семикласників – Кильник Діана з села Завадів. Директор Стрийської РЦБС Галина Цуцуп вручила грамоти переможцям та відзнаки всім учасникам. І бажаємо перемоги в наступному, обласному етапі конкурсу.

Подорож літературними стежками Лесі Українки в бібліотеці-філії с. Добряни

Як же, треба було любити свою Батьківщину, щоб назвати себе її ім’ям?! Лариса Петрівна Косач страждала болями свого народу, любов до своєї землі переливала в творчість. Ця любов була такою, що вона нарекла себе ім’ям Українка – Леся Українка.
26 лютого користувачі-учні 2-го класу Добрянської СЗОШ І – ІІ ступенів подорожували літературними стежками Лесі Українки, декламували вірші, а учителька Марія Муха та завідувачка бібліотекою Любов Лесів розказали про життєвий і творчий шлях поетеси.
Дякуючи Благодійному фонду «Рідня» школярі розважалися різними іграми, що придбані в рамках проекту «Розвиток центру для дітей та молоді з особливими потребами в бібліотеці-філії с. Добряни Стрийської РЦБС».

Година пам’яті «Небесна Сотня відлетіла в небеса» в бібліотеці с. Малі Дідушичі

23 лютого працівниками культури с. Малі Дідушичі проведено годину пам’яті «Небесна Сотня відлетіла в небеса». Бібліотекар Марія Гіп розповіла про причини, які змусили Героїв Небесної Сотні постати проти насилля та несправедливості, про те що українські ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ нескореним.

Брейн-ринг у центральній районній бібліотеці

Читальна зала районної книгозбірні стала місцем зустрічі пошановувачів творчості Лесі Українки. Учні шкіл району, що займаються у секції української мови та літератури і лідери учнівського самоврядування прийняли участь у брейн-рингу, що мав на меті визначити команду переможців – знавців творчості поетеси. З цікавими фактами життєвого і творчого шляху великої українки виступила керівник секції МАУ Андріана Романчук. Школярі читали улюблену поезію. Їхній увазі було також представлено огляд книжкової інсталяції «Леся Українка – геніальна дочка українського народу».

Засідання товариства УТОС

На засіданнях товариства УТОС працівники центральної районної бібліотеки розповідають про найважливіші події минулого і сучасності, огляди життєвого і творчого шляху визначних письменників, митців.
Відзначаючи Міжнародний день рідної мови, ми підкреслюємо, що українською спілкуються майже 50 мільйонів людей. У ній і мудрість віків, і пам’ять народу, і щирість душі. В часи формування української літератури, її розвитку, в наш період, мабуть, немає такого письменника, щоб не милувався рідною мовою, не оспівував різноманіття українського слова.
Наближаються Шевченківські дні. Ми знову і знову перегортаємо життєві сторінки, оглядаємо мистецьку палітру вірного сина свого народу. Щоб осягнути грані Шевченкової долі, присутні згадали про найдорожче для кожного – матір, силу жіночої любові, оспівану ним у художніх творах, мистецьких полотнах. Його жіночий ідеал співголосий з народним ідеалом матері-жінки, коханої, дружини.

Голосні читання «Леся Українка – дітям» у бібліотеці с. Йосиповичі


До 149-ї річниці від дня народження української поетеси Лесі Українки  у бібліотеці с. Йосиповичі проведено голосні читання «Леся Українка – дітям» присвячену творчості поетеси. Читачі мали можливість ознайомитися з творчістю Лесі Українки. Вони багато чули про неї, та в котре торкнулися більш ширше її життєвого шляху та творчості. Читаючи поезію Лесі Українки, присутні відчули легкий сум у ліричний поезії, глибоку любов до рідної землі та неньки України.

Поетично-мистецький зорепад «До Лесі наша думка лине» в бібліотеці-філії с. Завадів

Леся Українка славетна й улюблена письменниця нашого народу, феноменальна жінка у світовій культурі. Творчість Лесі Українки настільки багатогранна і плідна, що іноді не віриться, що здійснитися вона могла пером жінки, яка прожила лише 42 роки. У спадок майбутнім поколінням поетеса передала велику мудрість справжньої любові до України, яку вона пронесла через усе своє життя.
25 лютого минає 149 років від дня народження Лесі України. У бібліотеці-філії с. Завадів відбувся поетично-мистецький зорепад «До Лесі наша думка лине», в якому взяли участь читачі-молодші школярі Завадівської ОШ разом зі своєю вчителькою Іриною Берездецькою.

Поетичний вернісаж «Довго щирими словами до людей промовлятиму я»

25 лютого в бібліотеці с. Угільня проведено поетичний вернісаж «Довго щирими словами до людей промовлятиму я» до 149-ї річниці від дня народження талановитої письменниці Лесі Українки.

Пам’ятаймо їхні імена

«У нашій пам'яті Ви назавжди залишились,
Історія одна, і Ви - її частина.
Ви тільки знайте, браття, ми за Вас молились,
І молимось: за Вами - ненька Україна!»
25 лютого в с. Піщани вшанували пам'ять учасника бойових дій Юрія Гуськова.

Вечір-реквієм «У нашій пам'яті вони назавжди залишились» у бібліотеці-філії с. Нежухів


«Небесня сотня білих журавлів,
Душа яких летить під небесами
Ніхто із вас вмирати не хотів,
Хай вічна пам'ять лишиться за вами».
23 лютого працівниками культури с. Нежухів проведено вечір-реквієм «У нашій пам'яті вони назавжди залишились» пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Літературна подорож «Життя Лесі Українки – це подвиг митця» у бібліотеці с. Горішнє

25 лютого до бібліотеки с. Горішнє разом з вихователем Юлією Струк, завітали у гості вихованці Горішненського ЗДО, де мали можливість ознайомитися з правилами користування бібліотекою, працею бібліотекаря.
Також для вихованців була проведена літературна подорож « Життя Лесі Українки – це подвиг митця», присвячена 149-ї річниці з дня народження відомої Української поетеси – Лесі Українки. Дізналися багато цікавих фактів про життя та творчість славної дочки України. Настрій, що панував у бібліотеці, був дуже теплим та добрим. Присутніх цікавило все: якою була Леся в дитячі роки, коли і де написала перший вірш, чому взяла псевдонім Українка, як боролася з важкою недугою.
Спадщина Лесі Українки – це багатюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім живущим і прийдешнім поколінням наснагу до життя і праці.