Радіочитання «Усі дороги ведуть до бібліотеки»


Всеукраїнський День бібліотек – це свято людей, що люблять книгу, вміють розповісти і порекомендувати необхідну літературу, інформацію кожному, хто переступить поріг храму, що зберігає і розкриває духовну пам'ять людства, популяризує новітні досягнення людської думки. Бібліотека – одне з доступних джерел отримання книг, періодичних видань, доступу до мережі Інтернет.
Перегорнути сторінки історії, які розповідають про виготовлення перших книг з різноманітних матеріалів, про рукописні книги, книгодрукування, перші бібліотеки розповідалося в радіочитаннях «Усі дороги ведуть до бібліотеки».
Бібліотекар наголосила, що книгозбірня – центр, який популяризує духовність, культуру, надає послуги в навчанні, освіті, організації спілкування любителів книги. Вони мають можливість стати учасниками зустрічей з літераторами рідного краю, знаменитими людьми Стрийщини і нашої держави, народними умільцями та самобутніми митцями.
Бібліотека відкриває світ книги, старається зайняти достойне місце в розгорнутій структурі інформаційного суспільства.

Виробнича нарада бібліотечних працівників


27 вересня у день Великого християнського свята, а також напередодні професійного свята проведено нараду працівників бібліотек. Було чим поділитись: бібліотекарі побували на Форумі видавців, були учасниками Бібліотечного Ярмарку в Обласній науковій бібліотеці придбали книги, спілкувались з письменниками.
В ході роботи обговорили питання:
- про заходи бібліотек в рамках Декади Української книги;
- заходи в бібліотеках району по підготовці та відзначенню свят - Всеукраїнського Дня бібліотек, Покрови Пресвятої Богородиці, Дня створення УПА, Дня Захисника України;
- методичні рекомендації до відзначення 100-річчя ЗУНР.
Бібліотекарі також поділились думками про підготовку та проведення заходів до 75-річчя Богдана Стельмаха – Заслуженого діяча мистецтв України відомого українського поета, письменника, драматурга, перекладача, автора чисельних українських пісень,лауреата літературних премій.
В другій частині наради обговорили робочі питання: стан проведення інвентаризації, списання літератури, стан ведення облікової документації.
На завершення бібліотекарі приймали вітання з професійним святом.
 Громада с. Угільня вишиває сорочку-оберіг для воїна-захисника.

ВИШИВАНИЙ ОБЕРІГ


Працівники культури с. Луги долучилися до національно-патріотичного проекту "Вишиваний оберіг, Тобі, наш український захисник".

ВИШИТА СОРОЧКА – ПОДАРУНОК НАШИМ ЗАХИСНИКАМ


Працівники Народного дому, бібліотеки разом з жителькою с.Кути Анною Тиркус долучились до національно-патріотичного проекту "Вишиваний оберіг,Тобі наш український захисник". Нехай наша турбота і молитва, уособлена у вишиванці, береже воїна кожної хвилини, додасть натхнення, сил для перемоги, стане справжнім оберегом життєдайної сили свого роду. Захисники України, повертайтесь до своїх рідних живими і здоровими.

Літературна подорож «Василь Сухомлинський – учитель любові і добра»


У бібліотеці с. Йосиповичі відбулася літературна подорож,, Василь Сухомлинський - учитель любові і добра ". Ми подорожували по світу казок та оповідань, які написав відомий нам В. О. Сухомлинський. Його казки та оповідання вчать добра, а також вчать висловлювати власні думки, робити висновки з прочитаного. Захід починався з прочитаного висліву В. О. Сухомлинського,, Читання - це віконце, через яке діти збагачують і пізнають світ і самих себе ". Діти висловили свою думку, як вони розуміють цей вислів. А потім відбувся конкурс на найкращу казку. Діти читали такі казки, як - ,, Навіщо кажуть спасибі",,, Важко бути людиною",, Образливе слово",,, Скажи людині доброго дня",,, Квітка сонця" і,, Найгарніша мама". Закінчили ми на обговоренні прочитаного і прийшли до висновку, що найголовніше - це жити для інших, допомагати їм, підтримувати в горі і в радості. Я всім бажаю добра.

Історичний екскурс «Визначні дати вересня місяця»

Бібліотека – культурно-просвітницький центр, що не тільки є хранителем книг, мудрості поколінь, але, пристосувавшись до сучасних умов, стала осередком спілкування для різних груп користувачів.
Одним із напрямків роботи стало бібліотечне обслуговування людей з обмеженими можливостями згідно складеної програми «Милосердя і книга». Цього разу в УТОСі працівники центральної районної бібліотеки провели історичний екскурс, щоб згадати пам’ятні дати вересня, пов’язані з подіями у нашій державі та рідного краю.
Постать Зеновія Красівського тісно пов’язана зі Стрийщиною. У ці дні ми вшановуємо пам’ять керівника Крайового Проводу ОУН, багатолітнього в’язня совєтських концтаборів, поета і мислителя, що пожертвував своїм життям заради наближення незалежності України. Цікаві факти біографії, поетичні рядки автора, спогади сучасників зацікавили присутніх.
Наступною сторінкою огляду стала розповідь про трагедію Бабиного Яру. Висвітлені факти змусили проникнути в історію цього пекла на землі. Разом з євреями тут загинули українська інтелігенція, військовослужбовці, полонені, цигани. Масштабну трагедію неможливо виміряти сухою статистикою, і дуже важливо за кожною цифрою побачити людське життя, яке було поставлено під кулеметну чергу.
Історія нашого народу має багато сторінок, що принесли випробування на долі наших співвітчизників. Операція «Вісла» - одна з них. Насильницьке виселення українців із їхніх правічних земель – ще одне випробування вільно любивому українському духу. Польський комуністичний уряд прагнув знищити українське революційне підпілля і ліквідувати українську національну меншість як український народ, вигнавши їх з рідної землі.

Сорочка-оберіг для воїна АТО

Сорочка-оберіг для воїна АТО працівниками культури с. Волі Задеревацької на завершенні.

Вишивана сорочка як оберіг для наших захисників

Працівники культури с. Фалиш та молоді матері вишивають сорочку в зону АТО, як оберіг і щит для наших захисників від ворожої зброї та всього злого.

"Вишиваний оберіг,Тобі наш український захисник"

Одягни цю вишиванку друже
Хай побачить українців світ-
Молодих,відважних,дужих.
У єднанні на сто тисяч літ.
Зав. бібліотекою Берездецька О. М. та громада с. Голобутів долучились до участі національно - патріотичного проекту "Вишиваний оберіг,Тобі наш український захисник".

Зеновій Красівський у долі українського народу

В читальній залі Центральної районної бібліотеки зібралась юнацька аудиторія на історико-літературну студію «Зеновій Красівський у долі українського народу». На студію запрошені – керівник відділу культури -Людмила Курилишин, Голова районної організації КУН - Микола Магас. На занятті до уваги читачів, студентів Стрийського коледжу і ВПТУ-16 були запропоновані питання: «Дорогою у безсмертя», «Він належав до касти Героїв», «Родина Зеновія Красівського», «Поет і суворий реаліст-політик», а також заслухали його поетичні твори і уривки із його виступів. Особливо запам’яталось його останнє інтерв’ю напередодні Дня Незалежності : «Від говорильні ми вільними не станемо. Ми повинні нарощувати не тільки національну і політичну свідомість, повинні нарощувати м’язи, щоб змогти у відповідний момент протиставити себе ворогові в побудові Української Самостійної Соборної Держави»…, а 20 вересня 1991року обірвалось його життя. З цілого світу зібрались українці, щоб провести в останню путь того, хто все своє життя присвятив рідній Україні, Лицаря ідеї Нації, який є символом чесності перед собою і перед своїм народом.
Хай наша кров, страждання наші, жертви
Нащадкам нашим стануть заповітом!
Візьми мене!Дозволь за тебе вмерти!
Вплести моє життя в вінок Твого безсмертя!
Моя Ти доле, Україно, мій ти світе!
Нехай ніколи не дає нашому сумлінню заснути пам’ять про Зеновія Красівського, якому Бог судив бути в найгостріших осередках українського болю «пройти по рідній землі з усмішкою надії, з рукою простягнутою для підтримки і допомоги іншим».
На завершення зав’язалась довірлива бесіда про те, як сучасна молодь ідентифікує себе українцями у світі.

Національно-патріотичний проект "Вишитий оберіг, Тобі, наш Український захисник"


Працівники культури с. Піщани взяли участь у національно-патріотичному проекті "Вишитий оберіг, Тобі, наш Український захисник".

Свято квітів

23 вересня в Народному домі села Зарічне спільно з бібліотекою проведено свято квітів "Торкнемось серцем до краси земної".

«А серця вірять, що скоро скінчиться війна»

Серця українців стискаються від болю і хочеться хоч чимось допомогти і підтримати наших воїнів - захисників України. Не осторонь стоять жителі с. Пукеничі. Коли коштами, коли теплими словами, патріотичною піснею підтримують героїв. А на даний час вишивають сорочку. Старано, згуртовано громада виводить хрестик біля хрестика червоними та чорними нитками, а серцем вірять, що зможуть підтримати дух захисників, що скоро закінчиться війна…

Працівники культури с. Семигинів приєднались до акції "Виший сорочку для бійця АТО"

"Мамо, не турбуйтесь, збереже сорочка, захистять від лиха хрестики в рядочку". Працівники культури с. Семигинів приєднались до акції "Виший сорочку для бійця АТО".

Завершення роботи над вишитою сорочкою

В рамках національно-патріотичного проекту «Вишиваний оберіг, Тобі, наш Український захисник» працівники культури Народного дому села Нижня Стинава завершили роботу над вишитою сорочкою. Ми хочемо звернутися до бійця, що отримає цей дарунок:
       «Нехай ця сорочка зігріє Тобі тіло і душу, нехай передасть Тобі нашу любов та повагу, нехай захоронить від усього злого. Одягай її з задоволенням.»