Засідання ради при директорові



27 липня і знову директор РЦБС зібрала працівників структурних підрозділів. В ході роботи були розглянуті такі питання:
-         Проведення семінару по роботі з бібліотечним фондом, які планується на  9 серпня 2017 року;
-         Про стан перевірки облікових документів за 1 півріччя 2017 року;
-         Про проведення заходів до року Китаю;
-         Організація та підготовка до святкування 26-ї річниці проголошення Незалежності України.

На завершення Галина Цуцуп подякувала присутнім за змістовний діалог, за креативність в роботі та запросила всіх до участі у Форумі видавців, який відбудеться 13-17 вересня у м. Львові.

Літературна мозаїка «В казку ми підемо, друзів ми знайдемо!» в бібліотеці с. Пукеничі

     У бібліотеці с. Пукеничі спільно з Народним домом в рамках літніх читань проведено літературну мозаїку «В казку ми підемо, друзів ми знайдемо!» Чи любите ви казку? На це питання мабуть відповідь у кожного з нас одинакова – «звичайно». А чи справді це так, мали змогу переконатися читачі бібліотеки. Маленькі відвідувачі повністю занурились у цей прекрасний і чарівний світ. Вони зачаровано слухали фрагменти казок, доповнюючи їх своїм змістом, а коли настав час впізнавати літературних героїв, читачі показали себе справжніми любителями та знавцями казок.

Липневі зустрічі бібліотекарів

Липень виявився багатим на зустрічі бібліотечних працівників: 20 липня дружня бібліотечна родина підвищувала свій пізнавальний краєзнавчий рівень на екскурсіях до духовних скарбів Яворівщини і Львівщини, а 25 липня зібрались на свої професійні сходини.
Директор уже вкотре зосередила увагу бібліотекарів на необхідність ретельного вивчення переходу на Універсальну Десяткову класифікацію. Оскільки, протягом червня вивчали стан ведення облікових документів в бібліотеках району, то і директор узагальнила позитивні моменти, а також помилки, які ще мають місце в обліку роботи. Галина Цуцуп подякувала бібліотекарям, які творчо підходять до роботи з читачами, співпрацюють з ЦРБ та іншими структурними підрозділами, поповнюють фонди літературою, реалізуючи акції «Подаруй бібліотеці книгу», вміло використовують інформаційні технології для задоволення читацьких запитів. Вона також зачитала подяки від громадської організації за успішно проведені майстер-класи в ЦРБ в рамках акції «Мій батько захищає Україну».
Директор познайомила присутніх з новою методичною літературою, отриманою із методичного центру ЛОУНБ, а також із добірками районного методичного центру.
В другій частині зустрічі бібліотекарі сіл району поділились своїми здобутками, проблемами, спільно пораділи, що, накінець, дочекались можливості участі в проектах по зміцненню матеріальної бази та ремонту бібліотек.

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ «МІЙ ТАТО ЗАХИЩАЄ УКРАЇНУ» В ЦЕНТРАЛЬНІЙ РАЙОННІЙ БІБЛІОТЕЦІ

   
   В рамках благодійної акції «Зігріті теплом», мега-проекту «Мій тато захищає Україну» ЦРБ приймала дуже поважних гостей–дітей, чиї батьки захищають нашу рідну землю від російських агресорів і доморощених перевертнів. 
Діти наших героїв переважно відвідують районну дитячу бібліотеку,де їх оточують увагою і любов’ю, тому директор РЦБС Галина Цуцуп дуже переживала,щоби створити в бібліотеці для дорослих атмосферу, яку можна виразити словами: «Вас тут чекають і люблять». Оформлені тематичні виставки, підготовлені місця для проведення майстер-класів створили для діточок і їх батьків комфортні умови.

Майстрині Світлана Войтків та Олександра Філіпович розкривали секрети виготовлення прикрас для зачісок, оберегів для їх батьків, намист. Друга група дітей мудрувала над розмалюваннями чарівних дзвіночків, керамічних виробів разом з майстринею Вірою Максименко, а над виготовленням виробів з фетру чаклували з майстринею Оксаною Близняк.
На свіжому повітрі в садибі «Модне село» вправлялись маленькі поети. Майстер –клас для них провадив Лауреат Книги Рекордів України-Іван Пазин.
Звичайно, для всіх була розважальна відпочинкова програма в залі нашого Районного Дому, не залишились наші діти і без смаколиків.
Програма хоть частково виконала зміст акції і зігріла теплом дитячі серця, але ніхто не і ніколи не замінить батьківської любові, тому перед нами всіма стоїть найважливіше завдання: повернути мир в нашій Україні, а батьків до своїх дітей.

Відпочинковий проект в с.Олексичі


            Бібліотекар с. Олексичі Галина Сосна провела один із заходів відпочинкового проекту – на березі  місцевої  річки Бережниця. Готувались до цього заходу заздалегідь. Кожний мав провести невеличке дослідження. Одна група працювала над питаннями, звідки пішла назва місцевих потічків, р. Бережниця; друга група працювала над контурними картами і позначали куди впадає місцева річка, в який водний басейн, а також характеризували  географічне середовище, де протікають ці ріки.
Бібліотекар підготувала матеріали про історію села, про Корчунок-Олексицький. Читання, розповіді учасників відпочинкового проекту переплітались з  водяними розвагами, конкурсами по сторінках журналів «Яблунька» та «Зернятко».

На завершення заходу читачі помандрували досліджувати берег річки  та збирали рослини для гербарію. На наступне заняття відпочинкового проекту кожен має підготуватись до захисту оформленого гербарію.





Літературні іменини «Княгиня Ольга: життя, доля, мудрість» в Стрийській районній бібліотеці для дітей










           24 липня в пам'ять святої рівноапостольної Ольги – першої християнки на великокняжому престолі Києва, просвітительки християнської віри, працівники  Стрийської районної  бібліотеки для дітей організували цікавий захід – літературні іменини «Княгиня Ольга: життя, доля, мудрість».
Для читачів оформлено книжковий фуршет « В вас мудрість вічна і любов жива», підготовлені літературні пазли «Що в імені твоїм?», де розкриті були величність свята, історію імені, вагомий внесок княгині Ольги в історії нашої держави, в історії церкви. Ікона святої рівноапостольської Ольги – це образ духовної матері. Переказують, що вона захищає весь народ. Особливо допомагає матерям синів і вдовам, а ще жінкам, які втратили кохану людину.
         Присутні мали можливість почути про відомі постаті з іменем Ольга – Ольгою Бачинською, відомою в Галичині діячкою кооперативного руху, сподвижницею громадсько-просвітницького руху на Стрийщині, про Ольгу Савчин – майстра народної творчості, авторку книги «Вишиванки для панянок», керівника школи «Шляхетна українка».
Заступник директора краєзнавчого музею «Верховина», пластова сенйора Зеновія Ханас заінтригувала розповіддю про організацію «Пласт», зокрема курінь ім. княгині Ольги, показувала цікаві світлини, зачитувала спогади з книги «На крилах орлиних – до щастя Вітчизни». А також був перегляд творчих робіт наших читачів, зокрема Олічки Андруневчин, згадали про українок, які нагороджені Орденом княгині Ольги.
Завершився захід святковим частуванням.



Літні читання "Літо. Книга і я" в бібліотеці с.В.Лукавиця


            В бібліотеці с. Верхня Лукавиця проведено літні читання  "Літо. Книга і я", які  проходять з метою організації дозвілля влітку, а також популяризація читання дітей, розширення їх читацького світогляду.
Розпочались літні читання грою-конкурсом “Країна, якої немає на карті”, де діти почули цікаві повідомленя про книги, взяли активну участь у конкурсах, вікторинах, дізнались про роль бібліотеки в сучасному суспільстві.
Бібліотекар Любов Дросик повела своїх читачів стежками улюблених героїв, відтворила уривки з казки Б. Чалого " Сто пригод Барвінка і Ромашки".
З захопленням присутні слухали і казки у виконанні Роксолани та Маринки Кудиби " Казки по-новому" та українські народні казки.



Відпочинковий проект «Літо. Книга. Читання» в бібліотеці смт.Дашава


            В рамках проведення відпочинкового проекту «Літо. Книга. Читання» працівники Дашавської бібліотеки Христина Торос та  Лідія Поприк організували літній майданчик " Бібліотека без стін".
Найкращим для дітей є читання на природі. Тому перед бібліотечними працівниками стоїть завдання як найбільше залучати читачів до промоції читання, популяризувати українську книгу. Вони сприяють підвищенню читацької активності, організації відпочинку та проведення змістовного дозвілля читачів-дітей у період літніх канікул, а також залученню до бібліотеки нових користувачів, які приїжджають на відпочинок у гості до рідних.

Відвідувачі ознайомились з новинками книг взяли участь у різноманітних конкурсах, іграх, круїзах-вікторинах та мали можливість поспілкуватися з однолітками в мережі Інтернет.








Пізнаємо рідний край


         Працівники Стрийської РЦБС систематично підвищують рівень самоосвіти різними методами: на практикумах, семінарах, на краєзнавчих екскурсіях по рідному краю тощо.
         В четвер ми вирушили в краєзнавчу мандрівку по визначних духовних місцях – від стародавньої церкви Страдча до Крехівського монастиря, та  цілющої води с. Раковець. Воістину, ми ніколи не збагнемо всієї величі, духовної краси нашої України, бо кожний куточок – це справді Божий рай. Перебуваючи в Страдчі, Крехові ми осягнули тисячолітню історію ніби вчорашній день. Вдивляючись в лики святих ми пізнавали сокровенну тайну людського життя та глибше пізнали суть свого покликання в тому світі, своє призначення. І, навіть, на спільнім обіді проведеним на поляні серед вікових дерев, в дзюрчанні чистої джерельної цілющої води, панував дух єднання неба і землі, дух молитов чернецтва монастиря за мир і спокій на нашій землі.

   
         Нам пощастило, ми побували в книгарнях Страдча і Крехова, придбали літературу, яка стане великою підмогою в краєзнавчій роботі.

Поповнення фондів музею Олекси Гасина - Генерал-хорунжого УПА

Музей Олекси Гасина отримав друге дихання. Приємно, що уже в перший день відкриття, фонди музею поповнилися фотосвітлинами  друзів  славного Лицаря, його сподвижників по національно-визвольній боротьбі ще  з років навчання у Львівській політехніці.
Львівський університет 1932-1934 рр.
(зліва-направо) Члени ОУН Лев Ребет, Петро Гресько (директор Дашавської школи);
Василь Теченяк (с. Фалиш), Зеновій Гойсак (учитель Дашавської школи), Степан Бандера, Петро Дмитришин (с. Станків)
     Фотосвітлини страчених органами НКВД членів ОУН-УПА 11 січня 1945 року в м. Стрию:
- Зеновія Гойсака (Морозенко-Підкова), 1910 р. н., смт.Дашава, вчителя Дашавської школи, надрайонного провідника  ОУН-УПА;
- Петра Стефаніва, 1914 р. н., смт.Дашава, Члена  ОУН з 30-х років, Голова «Просвіти» смт.Дашава, керівника  курсів з підготовки націоналістичних кадрів УПА
- Павла Бабія, 1905 р. н., с.Сихів, активного  члена  ОУН з 30-х років, організатора  утворення «Просвіти» в с.Сихів, проводив підготовку кадрів для УПА (на жаль немає фотосвітлини).
А також, в музей передано копію архівної справи №40618 від 07.01.1945 р. «Про смертну кару членів ОУН».
Матеріали подарував в музей Голова районної спілки політв’язнів і репресованих Михайло Гойсак. Пан Михайло є активним членом «Просвіти», читачем нашої районної бібліотеки. Його стараннями та Тараса Греськіва, голови смт Дашава, працівників культури, створюється музей в Будинку культури, в якому чільне місце займатиме період національно-визвольної боротьби ОУН-УПА. Просимо долучатися до оформлення експозицій, подавати матеріали, які будуть розміщені в музеї.  

На гостину до Олекси Гасина з нагоди відзначення 110-ї річниці від дня його народження

16 липня Стрийщина повторила велелюдні події 90-х років, події нового національного здвигу, вшановуючи Лицаря імені і чинів – сина Конюхівської землі, вшановували Героя, що разом з іншими синами і дочками у світовій завірюсі вибороли Україні власне місце під сонцем.
В честь 110-річниці від дня народження Олекси Гасина – Генерал-хорунжого УПА, Шефа Головного штабу УПА в Конюхові відкрито та освячено після капітального ремонту оновлений музей Олекси Гасина, а також проведене народне віче на яке з’їхались всі, кому дорога пам'ять і справа нескорених Героїв УПА, сучасних Героїв Небесної Сотні та АТО.
Особливо піднесений настрій був у працівників Стрийської РЦБС, які дружно приїхали разом  з Галиною Цуцуп – директором РЦБС, вшанувати нашого краянина і погордіти, що частка нашої праці для оформлення експозицій музею високо оцінена родиною Гасина та учасниками урочистостей. Приємно було також, що в музеї не тільки можна було оглянути експозиції, а й отримати подарунок «національну Біблію українця» книгу «Ти – українець». Але найголовніше ми мали можливість поспілкуватись з дочками Олекси Гасина – Оксаною та Дариною та їхніми дітьми.

Ми дякуємо Богу за те, що маємо можливість вшанувати своїх Героїв, але маємо обов’язок продовжити справу очищення української землі і зберегти її Соборність через слово, через мову, через книгу, бо так заповідав Олекса Гасин. Такі думки породжувала музика військового оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Нарада при директорові РЦБС


14 липня в читальній залі ЦРБ відбулась нарада при директорові. Галина Цуцуп розпочала свій виступ на необхідності посилення інформаційно-просвітницької краєзнавчої роботи в бібліотеках, особливо про нашого краянина Олексу Гасина – Шефа Штабу УПА, 110 річницю якого ми будемо відзначати, а також запросила всіх на відкриття музею в с. Конюхові 16 липня. Проінформувала про Обласний конкурс фотографії «Молодь читає», про методичні поради Львівської ОУНБ щодо відзначення у 2017 році ювілейних дат 75-ї річниці УПА та 110-ї річниці від дня народження Романа Шухевича. Після обговорення документів директор доручила методичному відділу підготувати методичні рекомендації, сценарії, інформаційні дайджести до поданої теми.
Директор поставила завдання перед працівниками відділу комплектування і обробки літератури та ОВЄФ по підготовці до серпневого семінару з введення Універсальної десяткової класифікації, роботи з бібліотечним фондом.

На завершення повідомила про краєзнавчо-пізнавальну духовну мандрівку бібліотекарів до Крехівського монастиря.

Методичні рекомендації "Лицар Нескореної України" /до 110-ї річниці від дня народження Олекси Гасина – Генерал-хорунжого УПА/

      «Пішов у смерть — і повернувся в думі,
      і вже тепер ніхто його не вб′є».
      Ліна Костенко
Гасин Олекса (Олександр), Іванович народився 18.07.1907 в с. Конюхів, сучасного Стрийський р-ну, Львівської. обл. Походив з заможної селянської родини. Член Пласту: 5 курінь ім. Ярослава Осмомисла (Стрий), організатор 40 куреня ім. полковника І. Черняти (Конюхів), 2 курінь Уладу старшопластунів Загін “Червона Калина”, посмертно іменований гетьманським пластуном скобом. Закінчив Стрийську гімназію, де навчався разом зі С. Бандерою (1928), школу підхорунжих польської армії (офіцерська піхотинська школа запасу № 5а у Цешині, 1929).
Член УВО, в ОУН від 1929, брав участь у виданні «Бюлетеня Крайової екзекутиви» ОУН. Студент землемірного відділу факультету сухопутної і водної інженерії Львівської політехніки (1931–1935, з перервами через арешти). У 1934-35 відбував покарання у концтаборі Береза-Картузька. Неодноразово арештований польською поліцією (1931, 1933, 1937).
Організаційний референт окружного проводу ОУН Стрийщини, згодом окружний провідник (кін. 1933 – 01.1934, 1936). Крайовий провідник (друга половина 1934 – поч. 1935). В 1935—36 військовий і організаційний референт КЕ ОУН на ЗУЗ. 1938 таємно виїхав з Польщі і працював за кордоном у військ. референтурі ПУН (Німеччина, Австрія) у раніз сотника.
Разом з Є.Коновальцем написав «Військовий підручник», уклав військовий термінологічний словник українською мовою. Після розколу ОУН став на бік С.Бандери. З 1940 — шеф військової референтури Краківського проводу ОУН(б), з березня 1941 очолює цю ж референтуру Проводу ОУН(б).
Напередодні німецько-радянської війни викладав на краківських старшинських курсах ОУН (березень—травень 1941 р.), заступник шефа повстанського штабу. Співавтор «Єдиного генерального плану» збройного повстання проти радянської влади (5.03.1941), організував і командував таємною старшинською школою у Львівській обл. На початку війни перебував на посаді організаційно-мобілізаційного референта Головного військвого штабу ОУН(б).
Після Акту проголошення незалежності України 30 червня 1941 обирається 1-м заступником військового міністра в Українському державному правлінні. Заступник військового референта Проводу. Ув’язнений Гестапо в Дрогобичі в 1942. 9.04.1943 звільнений звідти боївкою Служби безпеки ОУН під керівництвом Костя Цмоця-"Модеста". Вирвавшись із тюрми, працював військовим інструктором ОУН.
Став першим начальником Головного військового штабу УПА (грудень 1943 – січень 1944). Після визволення Димтра Грицая-"Перебийноса" із в'язниці у Львові передав йому свій пост, ставши його заступником.
У той час переховувався у важкоприступних місцях Станіславської і Дрогобицької областей. Його криївки убезпечували особистий ад'ютант «Махмед» (односельчанин Василь Барабаш) та охоронна боївка «Крука» (Михайла Штурмака). Щонайменше двічі його помилково впізнавали серед загиблих підпільників, припиняли розшук, аж поки «Лицар» знову нагадував про себе.
31 січня 1949 р. потрапив у засідку біля конспіративної квартири у Львові й застрелився, щоб не потрапити до рук агентів МГБ. 14.10.1952 Українська Головна Визвольна Рада посмертно підвищила Олексу Гасина до звання генерал-хорунжого.
Ми подали короткі відомості про життєвий шлях Олекси Гасина- вірного сина Конюхівської землі, який присвятив своє життя боротьбі за Незалежність України.
Пропонуємо в бібліотеках району провести заходи, які б допомогли читачам усвідомити Велич життєвого шляху, Героя, що поклявся здобути волю Україні, або згинути в боротьбі за неї.
Такі заходи формуватимуть почуття обов’язку за збереження єдності, територіальної цілісності України:
Ø «Тобі, Україно, пісні лебедині, тобі наші серце і кров, і життя!» – віртуальна книжкова виставка
Ø «Солодше нам за волю умирати, як жити в путах, мов німі раби» літературний вечір
Ø «А хто борець, той здобуває світ» – вечір історичного портрету
Ø «Лицар нескореної України» – історична розвідка
Ø «Понад усе він любив Україну» – усний альманах
Ø «По книзі Григорія Дем’яна «Олекса Гасин-Лицар», «Літопис УПА» читацькі конференції
Ø «Кому належать слова? (короткий життєвий шлях відгаданого вислову) – історико-літературний квест