Виїзний семінар «Сучасне бачення якісного обслуговування населення» - з досвіду бібліотек Жидачівщини та Стрийщини.


         Бібліотечний форум, Форум видавців підсилив енергію, результативність праці бібліотечних працівників. Була потреба поспілкуватись у вужчому колі.
Директор РЦБС Галина Цуцуп в плані обміну досвідом не тільки у внутрішньо - бібліотечної системи, а між працівниками бібліотек сусідніх районів, зокрема Жидачівської РЦБС, запланувала виїзний семінар. Визначили спільну проблему «Сучасне бачення якісного обслуговування населення». На цей семінар з’їхалися не тільки працівники ЦБС обох районів, але й прибула завідувач науково-методичного відділу, координатор РТЦ Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Олена Шматько. В програмі обміну досвідом обговорили такі питання:
-         Коротка характеристика РЦБС Жидачівщини – директор РЦБС Любов Янклевич;
-         Бібліотеки Стрийщини – джерело пізнавальних творчих здобутків – директор РЦБС Галина Цуцуп
В процесі обговорення проблеми сучасного бачення бібліотек основний наголос звернули на одну із важливих їх функцій – краєзнавча робота у всіх її формах. З цих питань виступили: Віра Майоха зав.методично-бібліогрфічним відділом, Галина Корнецька – бібліограф, Галина Дереш – зав.відділом обслуговування, Леся Басник – бібліотекар Жидачівської районної бібліотеки, Оксана Андрусишин – бібліотекар філії с.Млиниська, Володимира Ільків – провідний методист Стрийської ЦРБ, Любов Лесів – зав.філії бібліотеки с.Добряни.
         Внаслідок обговорення проблем семінару дійшли до важливості  краєзнавчого сегменту в роботі. Оскільки в бібліотеці вчать дізнаватись про своє коріння, традиції, звичаї, прислів’я, пісні обрядові, старовинні пісні, в бібліотеках зосереджена інформація про село, історію церкви, громадського життя, визначних людей, його героїв від найдавніших часів до Революції Гідності, Героїв АТО, то уявити собі сьогодні життя без бібліотеки неможливо. Приємно було не тільки слухати, дискутувати, але й бачити все в ході перегляду мультимедійної презентації.
         Після професійних баталій ми всі із задоволенням прослухали і переглянули презентацію, яку запропонувала Олена Василівна Шматько. Звичайно, вона побувала в багатьох країнах, знайомилась із станом розвитку бібліотек, тому і доносила до нас як знавець-практик, принагідно познайомила із новинками бібліотек Львова, намагання ними різними засобами привернути увагу до святая – святих - рідного слова, української книги, бо які форми бібліотека б не набувала, але для чого вона постала ще  в часи золотого періоду Київської Руси, від бібліотеки Ярослава Мудрого, пережила різні катаклізми, але зберегла свою функцію – формувала гордих, мужніх безстрашних українців.
         Бібліотека – могутня сила, міцний граніт, це місце, де набираються розуму, вона необхідна і мертвим, щоб зберегти про них пам’ять і пошанувати, «і живим і ненародженим». До спільної думки прийшли учасники бібліотечної зустрічі – які би зміни в державі не проходили, але всі державники, всі українці мусять затямити: бібліотека в громаді - це гарт національний, це гарт громадянський, це гарт людини.
           На завершення роботи семінару з нагоди наближення Всеукраїнського Дня Бібліотек учасників семінару привітав керівник відділу культури Зіновій Тимофтевич, від Стрийщини слова вітання прозвучали від директора РЦБС Галини Цуцуп, а також вона вручила солодкий торт та книжкові дарунки.

Народна лялька мотанка – оберіг наших душ.


 В бібліотеках району проведено цикл заходів, присвячених вивченню техніки виготовлення ляльок- мотанок, виникнення українського лялькарства  від часів Трипільської культури. На народознавчих студіях користувачі поглиблювали знання з таких питань:
- лялька- мотанка-символ зв’язку між поколіннями;
-секрети українського лялькарства;
-  лялька - мотанка:  від Трипільської цивілізації;
-         на майстер- класах   вчились у справжньої народної майстрині – лялькар Роксолани Садової та набували  практичних навичок  виготовлення ляльок- мотанок.
Читачі з бібліотек сіл: Пятничани, Луги, Добряни  ознайомились із матеріалами лялькових  та книжкових інсталяцій, на яких представлено справжнє лялькове диво. Користувачі висловлювали враження  про зроблені власними руками обереги для власних домівок,а також взяли книги В. Скуратівського, О. Тарасової, О. Найдеш та інші, щоб більше дізнатись про магічні талісмани.


День Батька в районній бібліотеці для дітей

18 вересня - Всенародний день батька , який в незалежній Україні порівняно молоде свято. Батько, тато, татусь, таточко - є багато ніжних слів, якими звертаються діти до голови родини .
За давніми звичаями ніхто раніше від тата не сідав за стіл і не починав їсти. Саме батько першим брав ложку до рук , у нього було найпочесніше місце за столом, і вирішальне слово говорив також він. Тож не дивно, що батько завжди мав бути взірцем для своїх дітей.
Напередодні цього дня в бібліотеку завітали другокласники Добрянської школи з вчителькою Любою Володимірівною Кундис на свято батька "Уклін тобі , мій рідний тату ". Скільки теплих, гарних, лагідних і щирих слів линули від дітей для своїх татусів, бо він дав їм життя, допомагає вчити уроки, робить всю важку роботу вдома, купує різні смаколики. Юні читачі декламували вірші, пригадували цікаві історії, заспівали пісню, а також прослухали оповідання В. Сухомлинського "Мрія про татуся ", "Наш тато одужав " ... Ну а пізніше всі разом виготовляли вітальні листівки. Тут фантазії не було меж, приклеювали свої фотографії з татусем, аплікації, різні прикраси, писали побажання .

З татом новий день встає, і починається родина, та за усю сім "ю турбота, із татом в домі спокій є. І впевненість в прийдешнім дні, бо тато за усіх нас дбає, і лихо дім наш обминає ...




"Найкраща книга Форуму -2016 "

"Книжково "розпочався в нас робочий тиждень , тішимося книгам , які купили на Форумі видавців у Львові . Щиро вдячні народному депутату п. Андрію Коту за спонсорські кошти , його помічниці Галині Сенів за оперативність . 47 примірників книг сучасних авторів для користувачів різних вікових груп , серед яких і книги переможці конкурсу "Найкраща книга Форуму -2016 " -"Франко від А до Я " та "Як розмовляти з дітьми про мистецтво ".

Надзвичайно багато літературних та бібліотечних подій , на жаль не всі могли відвідати , але багато вражень, нових знайомств та позитивних емоцій .



Михайло Грушевський: між історією і політикою

Видатний український політичний та державний діяч Михайло Грушевський віддав своє життя творенню історії. Його заслуга перед Україною та українцями великою силою проходить крізь роки історії. Його думка завжди залишається актуальною, а його історія - завжди правдивою. Він - перший Президент України - заклав основи її державотворення. Його велич - в незламності сили духу та прагненні показати велич свого народу. Він гідний того, щоб його цитували та пам'ятали.
З нагоди 150 років від дня народження Михайла Грушевського в бібліотеці смт.Дашава проведено історичну годину  "Михайло Грушевський: між історією і політикою".









Читачі мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою, яку презентувала зав.філіалом бібліотеки Христина Торос та переглянути  відео "Обличчя української історії. М. Грушевський".

На завершення учасники заходу обговорили значення Грушевського в історії українського народу.




Арт - галерея "З Україною в серці " в Стрийській РДБ

В районній бібліотеці для дітей відбувся творчий захід  арт - галерея "З Україною в серці ", в якому взяли участь читачі  з сіл: Долішнє, Верчани, Нежухів, Н. Стинава, Лотатники, м. Стрия та дарували свою любов рідній Україні, близьким людям, нашим героям через книгу, слово і малюнок . Це рушник єднання та карта України з дитячими мріями і побажаннями, поетичнними посвятами, уривками з художніх творів . Учасники  з творчою уявою,  захопленням відображали атрибутику нашої держави, що символізують соборність та єднання України, ділилися між собою мріями і планами на майбутнє.

Добро і милосердя- людства два крила.



 Бібліотекар села Бережниця Любов Стасишин приділяє велику увагу формуванню духовності через слово, через книгу, через духовну пісню… Рік   Божого Милосердя,проголошений у Ватікані Папою Франциском, особливо  благодатний для поповнення духовної скарбнички читачів. Вони стають активними учасниками духовних читань, годин духовності, презентацій  книжкових виставок, віртуальних подорожей, поповнюють власні  бібліотечки духовною літературою, залюбки допомагають бібліотекарю у підготовці заходів для молодших читачів, активно відгукуються на акти милосердя. Надійним помічником і наставником для читачів є отець Володимир, парох церкви Пресвятої Параскевії. На проведенній духовній студії « Добро і милосердя – людства два крила» отець Володимир повів читачів у духовний світ через притчі, розповів про милосердні вчинки славної пам’яті Папи Римського – Іоана Павла II та про добрі починання Папи Франциска. Він подякував через читачів всій громаді за допомогу,милосердя щодо захисників України. На завершення Любов Стасишин запросила всіх до презентації книжкової виставки.



    

VII Львівський бібліотечний форум «Модерна бібліотека в мінливому світі»

У Львові 14 вересня 2016 року відкрито VII Львівський бібліотечний форум «Модерна бібліотека в мінливому світі». Читальна зала Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка перша відчинила двері для проведення пленарного засідання «Філософія модерної бібліотеки». Оскільки Бібліотечний форум набрав статусу міжнародного, то окрім представництва зі всіх бібліотек України були фахівці з  Національних бібліотек Польші, Білорусі, Молдови, Литви. До всіх учасників форуму зі словами вітання звернулись Олександра Коваль, президент ГО «Форум видавців», Василь Кметь, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, та Христина Береговська, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій.
І вітальні слова, і виступи науковців засвідчували, що всіх болить українська книга, бібліотечна справа і що Бібліотечний форум – надійний шлях змінювати себе і змінювати навколишній світ. Це шлях остаточного знищення «совка» з бібліотек. Держава повинна «золотим мечем» викорінювати байдужість, і всі ми маємо пам’ятати, що Божий дар проходить через книгу.
Тематика доповідей будила думку, тому і вийшла оптимістична дискусія, але на першому плані – стратегія розвитку бібліотек.

В перший день відкриття форуму взяли участь директор РЦБС Галина Цуцуп та методисти . З нетерпінням чекаємо наступного дня офіційного відкриття 23 – Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові», в якому візьмуть активну участь спеціалісти районної бібліотечної системи.



"Іван Франко у вимірах епохи" /досвід роботи бібліотеки-філії с. Добряни/

«Після Шевченка не було в нас такої постаті. Отже, не буде перебільшенням сказати, що Шевченко й Франко — це справді ті два могутніх крила, які винесли українське слово, українську культуру на простори світові. Франко стоїть серед тих великих порадників, мислителів-гуманістів, до яких людство завжди буде звертатись».
О. Гончар
         Дні, коли на світ приходять титани нації, пломенять в історії людства віщими знаками живого вогню. І цей вогонь сяятиме в небесах та на землі поки світ і сонце.
         День 27 серпня заяскрів сонячно в самий полудень ХІХ ст. і дав Україні для її поступу генія – Івана Франка.
Іван Франко належить до мислителів найвищого всесвітнього виміру, його багатогранну творчість важко всебічно вивчити, не тільки широкому загалові, а й інтелектуальній еліті. Наш народ може пишатися що має такого велета, як Великий Каменяр.
«Твоїм майбутнім душу я тривожу», – признався Іван Франко у своїх національних почуваннях. Творчість його спрямована у майбутнє передусім рідного народу, адже нема в людини місця дорожчого ніж те, де вона народилась, землі на якій зросла, неба, під яким змужніла.
І такими ж відданими патріотами, свідомими творцями історії рідної держави є мешканці села Добряни – гідні нащадки нашого Каменяра.

ХОДИТЬ ЛІТО БІЛИМ СВІТОМ


       До літніх канікул в бібліотеці с.Горішне заздалегідь була оформлена книжкова виставка  «ХОДИТЬ ЛІТО БІЛИМ СВІТОМ» з порадами, як провести цікаво літо, корисно та безпечно.   
    Промайнуло літо. І ось настала пора підсумків літніх читань. За
складеним планом роботи відбувалися вікторини по казках, переможці якої отримували солодкі призи.
 Читачі залюбки  брали участь в майстерні радості ( малювали, грали ігри),  ділились враженнями про прочитані книги літом, декламували вірші.
    Галина Кидик, біюліотекар бібліотеки,  допомагала дітям  познайомитись з рослинним та тваринним світом  Львівщини.  Саме з цією метою проведено   вікторину «Знавці рослин», користувачі взяли участь у конкурсі «Що про
пташину знає дитина».   
     Активними учасниками заходу були Завадяк А., Габчак А., Коцур Н.,
Опришко Т., Коцур М., Турик Д. Дітлахи приходили сюди із задоволенням і знаходили тут багато різних цікавих справ і занять.
      Дорогі діти – наші любі читачі! Вчіться в героїв книжок любити нашу рідну землю – її лани і ліси, міста і заводи, небо і річки, мову і мистецтво.   
 Людина, яка любить і вміє читати, – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі – це книги.

Заходьте!
Не оминайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки,
Нема прекрасніших доріг,

Ніж в цей вселюдський храм науки

«Книжковими стежками літа»

Добігло кінця літо, час яскравих вражень, відпочинку і оздоровлення школярів, до якого впродовж літа долучалась і районна бібліотека для дітей. В рамках літературно-відпочинкового проекту "Книжковими стежками літа" користувачі від дошкільнят до старшокласників приймали участь в різноманітних заходах та акціях: книжкові мандрівки, літературні сніданки, творчі майстерні, майстер-класи, дні нових знайомств, екскурсії в музеї, книжкові фуршети...
Діти мали можливість духовно і інтелектуально збагатитись, гарно розважитись, проявити свої таланти, знайти нових друзів, насолодитись читанням. Дуже тішить, що в читанні і дозвіллі дітей зацікавлені батьки, які часто приходять з ними до бібліотеки . Склалось враження, що тепер школярів не лякають списки літератури по шкільній програмі, позакласного читання, а навпаки вони дуже ретельно слідкували, щоб все було прочитано.
Впродовж літа бібліотекарі говорили і про безпеку дітей, екологію, народні звичаї, українські свята, про оздоровлення, про перемоги наших олімпійців, рекомендували відповідну літературу та періодичні видання.
Дуже популярна серед дітей сучасна українська та зарубіжна література, їх приваблюють гарні поліграфічні видання, ілюстрації ну і звичайно наша промоція книги та читання.
Дитяча радість, їх духовне та інтелектуальне багатство краща оцінка і нашої праці.

Сквер літературного читання

     
Літо – пора відпусток і відпочинку. Кожен старається набратися сил та енергії для повноцінної праці в трудовому колективі, для навчання, сприяти задоволенню своїх любительських інтересів. Для книгомана, читання стає насолодою в будь-яку пору року, в будь-якому місці спілкування з улюбленими і щойно пізнаними авторами книг. Для тих, хто цікавиться сьогоднішніми політичними і державними подіями, розповідями про те, що відбувається в зоні АТО і у світі, а також різноманітними оповідями зі свідського життя, в нагоді стають різноманітні газетно-журнальні публікації. Працівники районної бібліотеки в рамках літнього читального залу організували «Сквер літературного читання». Для користувачів книгозбірні, а також з метою залучення нових читачів бібліотекарі протягом літніх місяців організовували книжкові виставки різноманітної тематики, проводили бесіди про книги, хвилини спілкування про прочитане.