Історична студія «Гельсінська угода 1975 року – зобов’язання країн підписантів щодо дотримання основних прав людини».

В ці дні ми відзначаємо 40-річчя Української Гельсінської групи –  групи сприяння виконання Гельсінських угод. З цієї нагоди у центральній районній бібліотеці пройшла історична студія «Гельсінська угода 1975 року – зобов’язання країн підписантів щодо дотримання основних прав людини».                           
Директор РЦБС повідомила присутніх про видання Указу Президента України Петра Порошенка від 4 квітня 2016 року «Про відзначення 40-ої річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод». Об’єднання діячів українського правозахисного руху – це крок в контексті тривалої боротьби за права людини і суверенітет України. Незважаючи на жорстокі репресії через політичні переконання, дисиденти 1960-1970 років продовжували рух Опору проти комуністичного режиму.
Про історію створення УГГ, як органа, що підтримує Гельсінські угоди,  розповіла провідний методист ЦРБ Володимира Ільків. Вона зазначила, що згідно з основоположною декларацією УГГ, її метою є сприяння виконанню в Україні постанов Заключного акту наради у справах безпеки і співпраці в Європі. Її учасники прагнули, щоб побудувати правове суспільство, яке відповідатиме волелюбному духові українського народу, так і букві міжнародних правових актів.


Українська Гельсінська група стала ідеологічним та організаційним провідником національно-визвольних революцій кінця 80-х- початку 90-х років. Провідний бібліотекар Євгенія Рисин зробила огляд публікацій, вміщених у книзі «Українська Гельсінська спілка у спогадах і документах». Учасники руху брали участь у створенні перших демократичних громадських організацій, провісників Української Незалежності. Три з половиною сторіччя перебування України у російському полоні закінчилося українською національно-визвольною революцією 1988-1991 рр.

         Присутні обмінялися думками про діяльність Української Гельсінської Спілки на Стрийщині у період початку розбудови Незалежної держави на наших теренах.

«Європа – наш спільний дім»

«Європа – наш спільний дім» – таку тематику вибрали користувачі юнацької групи для проведення євростудії з нагоди відзначення Дня Європи в Україні.  Підбирали матеріали для  заняття  зав. філіалом  бібліотеки с.Нежухів  Лідія Гриців спільно з членами євростудії Артемом та Анастасією. Вони підготували для слухачів низку матеріалів, які засвідчували,  що Україна  –  Європейська держава і нам, українцям, дуже близькі європейські цінності, які хотіли від нас відібрати.
Бібліотекар запросила всіх переглянути творчі роботи про символіку Євросоюзу.
Подальшу віртуальну мандрівку повели по країнах Фінляндії, Греції, Польщі, Іспанії.
Кожен з присутніх уважно слухав, вдивлявся в архітектурні та мистецькі витвори, адже усіх чекала вікторина «Чи знаєте ви мистецтво країн Європи?». Кращим знавцям доручили виступити на заняттях в бібліотеках сіл Завадова та Ланівки.
Подарунком для слухачів та приємною несподіванкою стала можливість прослухати і подивитися уривки з опери Жоржа Бізе «Кармен».

Радіочитання «Симон Петлюра – борець за волю України»

Працівники районної бібліотеки на протязі багатьох років співпрацюють з районним радіомовленням. Згідно складеного плану щомісячно проводяться радіочитання «Голос Стрийщини». Розповіді бібліотекарів на актуальні теми історичного, політичного, літературно-мистецького, краєзнавчого характеру обґрунтовуються на матеріалах газетно-журнальних публікацій та книг, наявних у фонді ЦРБ.
Вшановуючи пам'ять борця за волю України Симона Петлюри, провідний бібліотекар Євгенія Рисин виступила з оглядом життєвого шляху командувача українських військ, політика, голови Директорії. Ця видатна постать залишила значний слід в історії ХХ століття. Свої знання, свої поривання він присвятив боротьбі за Незалежність України, її народу. Саме тому на державному рівні відзначається 90 років від дня вбивства діяча національно-визвольного руху нашої держави.

Євростудія «Історія України в Європейському контексті»

День Європи – свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 р.
У бібліотеці с. Сихів проведено заняття євростудії «Історія України в Європейському контексті» з нагоди Дня Європи.

Вам, Нескорені Герої, наша шана і любов!

Ми полягли, щоб волю, і щастя, і честь,
Рідний краю здобути тобі – під таким гаслом відбулись молодіжні патріотичні сходини – віче на Майдані Незалежності з нагоди Дня Героїв. Організаторами дійства був Конгрес Українських Націоналістів та волонтерські патріотичні організації.
         Майдан заполонила молодь – студенти ВПТУ №№ -34, 16, 8, учні шкіл, місцева військова частина, освітяни, працівники культури міста та району.
         Нам, працівникам культури, було приємно, що більшість учасників – наші читачі, учасники художньої самодіяльності або партнерські організації, з якими налагоджена тісна співпраця з національно-патріотичного виховання. Не один із них був учасником історичних читань з нагоди Дня Героїв,  лектором на заняттях історичних студій.
Музичний хоровий супровід забезпечив, як завжди, чоловічий Муніципальний хор «Каменяр» під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України Степана Целюха та окремі виконавці пісень, переможці конкурсів. На Майдані студенти ВПТУ-34 бережно підтримували з’єднані прапори – Державний прапор і прапор Організації Українських Націоналістів. Молодь пригадувала всім присутнім, що члени організації ОУН, Нескорені герої УПА виконали один із пунктів Декалогу ОУН «Здобудеш  Українську державу, або згинеш в боротьбі за неї», але на жаль на 23 – ому році Незалежності ми знову стали на прю з кривавим ворогом на сторожі кордонів рідної країни, на сторожі європейського розвитку. З нами на Майдані духовно єдналися Герої Небесної Сотні, Герої УПА, Герої АТО. «Герої не вмирають», «Слава Героям», «Слава нації» - лунали на Майдані. Завершилось молодіжне віче державним Гімном України.




Творчий проект «Мистецька Львівщина»

В рамках творчого проекту «Мистецька Львівщина» школи естетичного виховання, бібліотеки, Народні доми на рівні з мистецькими колективами презентували і своє декоративно-прикладне мистецтво. Лисятицька та Братківська школи мистецтв представили картини викладачів і учнів, вироби з бісеру, прикраси з натурального каменя, розмальовані розстріляні гільзи з АТО.

До Дня пам'яті Симона Петлюри


Симон Петлюра – символ боротьби за волю і незалежність України [Текст] :  історичний дайджест до 90 років з дня смерті Симона Петлюри / Стрийська РЦБС; методично – бібліографічний відділ; укладач  Лідія Бур, редактор Лілія Війтович. – Стрий,  2016. – 8 с.: іл.
 Симон Васильович Петлюра – український державний військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик. Організатор українських збройних сил, член Генерального секретаріату Української Центральної Ради, головний отаман військ УНР, голова Директорії УНР, відважний борець за незалежну українську державу.
Симон Петлюра – це історична постать, яка привертає своєю неординарністю та винятковістю. На сьогоднішній день такий образ є актуальним, щоб знати про героїв України, котрі намагалися добитися незалежності своєї батьківщини.

Конкурс дитячої творчості «Мрії про Україну : дитячий погляд»

19 травня в Районній бібліотеці для дітей відбувся конкурс дитячої творчості «Мрії про Україну : дитячий погляд», в якому взяли участь читачі-діти сіл: Лотатники, Загірне, Добряни, Подорожне, Райлів, Гірне, Завадів, смт. Дашава.
У своїх творчих роботах - поезіях, малюнках, прозових творах діти мріють, щоб Україна була вільною, багатою країною, «про мир у державі моїй», щоб не плакали мами за вбитими дітьми на війні, «щоб молодь в країні моїй мала місце для праці й навчання», сподівання в майбутньому прилучитися до розбудови своєї рідної країни... Кожен учасник сам представляв свої роботи і виходило це в них дуже гарно, правдиво і зворушливо.

День вишиванки

Свято «Вишиванка над Україною» продовжується в усіх бібліотеках району. Читачі доскіпливо вивчали техніку вишивання в кожному регіоні, легенди про вишиванки, придумували життєві легенди, а майстер-класи, виставки супроводжували всі заходи.

Флешмоб «Приходьте в бібліотеку у вишиванці»
бібліотека-філія смт Дашава 


Майстер-клас "Український віночок"
бібліотека с. Гірне

Вишиванка над Україною

Українська вишиванка це свого роду сімейний оберіг, символ, який пройшов крізь покоління, єднає рід і вшановується як святиня. Маючи таку красу, ми отримуємо енергію наших предків, пишаємось минулим та гордо дивимось у майбутнє – розпочала українознавчі  сходини в ЦРБ  директор  бібліотечної системи – Галина Цуцуп.  В цьому році українці одягли весь світ у вишиванки  як символ єднання, солідарності і підтримки.

Краєзнавча робота – один з важливих напрямів роботи бібліотек


Бібліотека с. Гірне спільно з активними  читачами накопичила достатньо матеріалу для проведення краєзнавчих досліджень, краєзнавчих студій, краєзнавчих виставок. Цими матеріалами користуються учні, студенти вишів, гірняни, які хочуть знати свою історію. Добрим підсумком роботи стала  виставка, що експонувалась в краєзнавчому музеї «Верховина». До організації виставки долучились активні читачі, громадські організації, особливо союзянки, просвітяни, вчительський та учнівський колектив шкіл, хористи, учасники творчих колективів, любительських читацьких об’єднань, Науковий працівник Романа Савчин при активному сприянню сільського голови Олега Михайловича, зуміла зібрати унікальний матеріал, систематизувати його.

Львівський дитячий форум - 2016

З 12 по 15 травня у Львові проходив Дитячий форум - 2016, в планах якого була зустріч з кращими читачами Львівської області. Переможці нашого районного конкурсу «Кращий читач – 2016» разом зі своїми ровесниками, переможцями з інших районів, мали можливість побувати на різних заходах та подіях, познайомитись з обласною бібліотекою для дітей. Казковою та фантастичною була зустріч читачів в бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка. Магічна атмосфера, старовинні книги, літературні герої і справжні, сучасні письменники - Сашко Дерманський, Галина Крук, Сергій Гридін, Олександр Єсаулов... Це дійсно зі світу фантастики. Зустріч після літературного квесту була в Палаці мистецтв, де учасників чекали нагороди, обмін враженнями, участь у майстер-класах, автограф-сесіях, та звичайно можливість придбати улюблені книги. 

Майстер-клас "Подарунок для матусі"


Мати… Матуся… Ненька. З цими словами у нас асоціюється все добре, щире, людське. Це людина, перед якою ми будемо завжди в боргу, будемо вічно цілувати її руки, які підтримували нас у години радості і печалі.
Мати - це берегиня домашнього тепла і затишку. День матері відзначають у травні. Усі діти, ще маленькі та вже дорослі, намагаються підготувати для своїх матерів подарунки. Якщо старші з цим приємним завданням справляються самі, то малечі потрібна допомога. Так, працівники культури 6 травня 2016 року провели майстер-клас ,,Подарунок для матусі,, для усіx бажаючиx, на якому навчали діток виготовляти букети, откритки для матусь.
Організатори зазначили, що найкращий подарунок той, який виготовлений власноруч. Допомога матерям у домашніх справах, теж стане приємним подарунком, який можна дарувати щодня.
А дорослим хотілось побажати: ,,Не забувайте про своїх найближчих, найдорожчих людей!,,



Рада при директорові

 
11 травня 2016 року директор РЦБС Галина Цуцуп провела Раду при директорові. В ході роботи обговорювались питання:
- відзначення бібліотеками Стрийщини Дня вишиванки;
- акцентувала увагу на основні знаменні дати календаря на травень місяць, а також знамені дати, що відзначатимуться на державному рівні;
- про  відкриття та освячення соціально-культурного комплексу в с.Кути;

Ми матір називаємо святою

Перший подарунок, який дає нам мати - це життя,
другий - любов, і третій - розуміння. (Д. Брауер)

Ми чекаємо травня, щоб віддати поклін матері – Берегині національних і людських ідеалів. Ми вишукуємо для неї небуденні звертання – матусю, нене, матінко – й не замислюємося, що могли б робити це частіше, бо ж лише любов перетворює будні на свята.
     Братківчани, як і годиться, до кожного свята готуються сумлінно, намагаючись не тільки захопити своїми виступами глядачів, а й завжди дарувати їм несподіванки.

ВЕЛИКОДНІЙ КАЛЕЙДОСКОП

     
Традиційно напередодні Великодніх свят користувачі бібліотеки села Сихів не тільки знайомилися з Великодніми традиціями, Великодніми піснями, гаївками, обрядами, але й навчалися правильно формувати Великодній кошик, дізнавалися про всі його складові. Читачі також відтворювали головні Великодні персонажі: Паску, сир, масло, шинку, хрін, крашанки та ін.
На завершення всі учасники дійства вчилися прикрашати Великодній кошик, а також у Великодні свята водити гаївки біля церкви та різні традиційні святкові забави.