Січнева нарада працівників культури

     Новий рік приніс і нові проблеми, пов’язані з процесами децентралізації. І оскільки ці процеси стосуються і працівників Народних домів, бібліотек району, що переходять в підпорядкування поки що однієї об’єднаної громади, то і проблем багато, адже мова йде про долю людей, про їх соціальний захист, про їх професійну роботу. Оскільки Народні доми - то є власність місцевих рад, а працівники отримували заробітну плату на місцях, то і проблем тут менше. Всіх тривожить доля бібліотек і бібліотекарів, - зауважила керівник, тут все залежатиме від усвідомлення кожної людини в громаді, місцевої влади, наскільки важливо не загубити те, що найбільше відрізняло і відрізняє всіх українців – бажання до освіти, до просвіти, а також і те, що бібліотеки є єдиними центрами інформаційно-просвітницької роботи в громаді. Ми свято пам’ятаємо слова Ізидора Пасічинського: «…де громада просвящена, там громада научена….».

Бібліографічний дайджест "Епохою окрилене серце" до 125-ї річниці від дня народження Павла Тичини

Епохою окрилене серце [Текст] : до 125 р. від дня народж. П.Тичини : бібліограф. дайджест / Стрийська РЦБС; метод.-бібліограф. відділ; упоряд. Л.Бур, відповідальна за випуск Г.Цуцуп. – Стрий, 2016. - 9с.: іл.
    Бібліографічний дайджест «Епохою окрилене серце» дозволить численним шанувальникам поезії ознайомитися з багатогранним талантом геніального поета, воістину українського Павла Тичини, по-новому зрозуміти художню цінність його літературної спадщини. Характеризуючи «незглибимість цього генія, Борис Олійник наголосив: «Вірю, що й грядущі покоління, нарешті, усвідомлять, який духовний золотий злиток подарувало небо Україні».

Соборна мати Україна - одна для всіх як оберіг

Україно, соборна державо,
Сонцесяйна колиско моя,
Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,
Завойована в чесних боях.
В історії становлення державності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день  єднання стало величною подією – Днем Соборності України.

Різдвяна феєрія

   В бібліотеках району продовжується робота по відтворенню Різдвяних звичаїв і традицій в літературних творах, в народній творчості, в колядках і щедрівках. В бібліотеці-філії с. Сихів проведено Різдвяну феєрію присвячену зимовому фольклору. 

«Журавка з Подільського краю»

Журавка з Подільського краю [Текст] : до 75 р. від дня народження Г. Чубач : інформ. дайджест / Стрийська РЦБС; метод. – бібліограф. відділ; упоряд. Л.Бур, відповідальна за випуск Г. Цуцуп. – Стрий, 2016. – 8 с.: іл.
Даний бібліографічний дайджест  присвячений 75-ій річниці від дня народження Ганни Чубач – відомої української поетеси, заслуженого діяча мистецтв України і просто красивій та ніжній жінці, яка  відстоює духовні джерела української культури, де кожен з її учасників доторкається душею до поетичних рядків, як до святості, відчуваючи в них справжній плід людського серця й думки. Головна риса її об’єднує всю багатобарвну поетичну палітру – високе одухотворення, мудрість думки, пізнання життя, глибокі роздуми про людські страждання та розлуки.

Краєзнавча студія «Родини Охримовичів і Нижанківських у національному відродженні Галичини»

Слава навіки людському духові, що в ствердженні істини доходить до героїчного ентузіазму і самопожертви – такі думки опанували нас, учасників краєзнавчої студії, що проходила в бібліотеці с. Завадів. Студія присвячена пам’яті двом із сотень тисяч українських родин – родинам Охримовичів і Нижанківських, – продовжила розповідь зав. філіалом бібліотеки Анна Хвалик. Через концтабори, тюрми, холод і голод, знущання і переслідування, перенесли вони хрест віри і надії, не дочекавшись жаданої волі собі, прагнучи здобути її своїм внукам і правнукам, та й всьому українському народові.

Рекомендаційний анотований список "Сяйво Новорічних та різдвяних свят"

 Сяйво Новорічних та Різдвяних свят [Текст] : рек. анот. список л-ри до Новорічних та Різдвяних свят / Стрийська РЦБС; метод.-бібліограф. відділ; укладач. Л. Бур, ред. Л. Війтович, відповідальна за випуск Г. Цуцуп. –  Стрий, 2016. – ­­7 с.: іл.
 Різдво – найдивовижніше і найулюбленіше свято в усьому світі. Ми, українці, найбільше очікуємо його приходу. Це свято приносить нам тепло і радість у кожну родину. Радість, яка триває вже понад два тисячоліття і пригадує нам воплочення Господнє – Його Різдво. Наш народ за час свого існування збагатився багатьма різними обрядовими дійствами: колядки, вертепи та самі ж приготування до свята, про яке ми так багато знаємо.
Рекомендаційний анотований список літератури розрахований для широкого кола читачів, який уособлює в собі звичаї, традиції українського народу, святкування Новорічних та Різдвяних свят, адже Різдво – свято миру, душевного спокою, відпочинку. Це одне з найсвітліших християнських свят, яке всім християнським світом відзначається з особливим благословенням. Не випадково поети, письменники, художники звертаються знову до теми Різдва.

Вітаємо письменника-земляка!

В рамках проекту Львівської обласної бібліотеки для дітей та Видавництва Старого Лева в бібліотеках району неодноразово відбувались автограф-сесії з письменником Андрієм Бачинським, який презентував свої нові книги «Детективи в Артеку, або Команда скарбошукачів», «140 децибелів тиші». Ці зустрічі були надзвичайно зворушливими і повчальними. Користувачі з задоволенням читають Ваші книги, діляться враженнями про них і чекають на нові зустрічі.
День народження – це чистий аркуш, новий розділ життя, повний чарівних очікувань та світлих надій... Тож нехай же всі вони здійсняться. Щастя, здоров'я Вам, творчих успіхів!

 презентуємо буктрейлер 
на книгу «140 децибелів тиші»
                               

"Зірка ясна засіяла - освітила небеса"

З різдвяним вертепом та новорічними віншуваннями завітали до бібліотеки Стрийські пластунки куреня ч.10 ім. Княгині Ольги.

"Під сяйвом Вифлеємської зірки"

          
В музеї родини Степана Бандери працівники Районної бібліотеки для дітей презентували книжково-ілюстративну виставку "Під сяйвом Вифлеємської зірки"

З Новим роком, з новими успіхами!

В читальному залі центральної районної бібліотеки пройшла перша в цьому році нарада директорського корпусу структурних підрозділів відділу і методичної служби.

Різдвяний вернісаж


    Сію, сію засіваю... Такі слова від самого ранку лунають в Центральній районній бібліотеці. В книжкову світлицю завітали засівальники, колядники із дитячої хорової школи "Щедрик". Директор школи Р. Буник, викладачі школи супроводжують коляду. 
  Такий мистецький колектив своїм віншуванням утверджує впевненість в завтрішньому дні.
    Доповнювала коляду книжково-ілюстративна виставка "Світло Різдвяної зірки".



Творчі акції в установах культури

Січень багатий на Різдвяні витівки – і коляда, і віншування, і театралізовані дійства і «Вертеп», і вироблення Різдвяних виробів, і звичайно, тісна співпраця з церковною громадою.

Поклик дужого чину


Cічень це і День народження Провідника Української нації – Степана Бандери, тому не дивлячись на вихідні всі працівники відділу культури взяли участь в мітингах, сходинах, урочисnій Академії в музеї С. Бандери.

З Різдвом Христовим, дорогі українці!

         
     З нагоди свята Різдва Христового, щиро бажаємо Вам здоров'я міцного, щастя рясного, затишку родинного, куті смачної та коляди дзвінкої.
Коли Ви сядете за різдвяний стіл,
Щоби спожити ці дари Господні,
Згадайте за тих, хто в люту заметіль
Орду московську стримує на Сході.
Моліться за них і їхніх матерів,
Чия кутя окроплена сльозами,
За діточок, що звуть своїх батьків,
Припавши до заплаканої мами.
Прохайте у Бога ворога спинить,
Щоби він «Гради» замовчати змусив,
І воїни відчули б хоч на мить
Великий день Народження Ісуса.
       Хай Різдво Христове принесе злагоду і достаток, наповнить серце надією і вірою в щасливе і мирне майбутнє.

Христос Рождається! Славімо Його!