Керівник – обличчя бібліотек району


Бібліотекарі району зібрались на щомісячну виробничу нараду. Завершується рік – і роботи непочатий край, адже формується стратегія розвитку бібліотечної системи в дуже важкий період децентралізації країни. Тому дуже важливо не допустити нищення бібліотек, зберегти їх для дітей, молоді, громади і «не вести війну проти бібліотекарів, тому що ця війна обернеться проти дітей, школярів, студентів, - проти духовності України» (з виступу Народного депутата України Микола Томенко на науково-практичній конференції «Бібліотеки для дітей в контексті історико-культурного розвитку України»).

Листопадова виробнича нарада

Чим ближче до завершення року, тим більше турбот у працівників культури. У такий тривожний час, час змін передбачуваних і непередбачуваних, колектив гуртується, тому і відвідування нарад майже 100 відсоткове.
Керівник відділу культури Юлія Курилишин спочатку проінформувала присутніх: 
-   про необхідність продумати і подати інформацію про великі, неординарні культурно-мистецькі заходи в громаді в наступному році;

Сьогодні в ЦРБ

       Читальний зал ЦРБ приймав чи не найактивніших читачів, викладачів географії шкіл району. На завершення року припадає багато підсумкових робіт, олімпіад.

         Олімпіада з географії в школах цього року, можна сказати, тягне на спеціалізовані школи з цього предмету – зауважували вчителі, але учні наших шкіл, вони ж наші користувачі, як завжди – на висоті. Це було видно по обличчі вчителів, що перевіряли результати олімпіади і не дивно: в школах прцюють високопрофесійні, досвідченні вчителі, тому і мають добрі результати. 
            Успіхів Вам, шкільне товариство!

Славної пам"яті Зеновія Красівського

                                               12 листопада 1929 року народився видатний український поет, непересічний публіцист, непохитний борець за волю України та її державну самостійність, невтомний захисник християнської віри - голова Проводу ОУН на Україні, член Головного Проводу ОУН Зеновій Красівський.

Реформи заради майбутнього

В бібліотеках району проходять інформаційно-просвітницькі, правові заходи «Реформи заради  майбутнього» з питань децентралізації та адміністративно-територіальної реформи в державі, створення самодостатніх громад, про перспективи їх розвитку.



Книги сповнені життям

В рамках проекту Львівської обласної бібліотеки для дітей та Видавництва Старого Лева в бібліотеках району відбулась автограф – сесія з письменником Андрієм Бачинським, який презентував нову книгу «140 децибелів тиші». Вона піднімає дуже важливу соціальну тему, що є незвичною для дитячої літератури – тему неповносправних дітей, але в той же час книга сповнена життям і радістю.
 Модератором зустрічі була бібліотекар обласної бібліотеки для дітей Людмила Пуляєва – Чижович.

Андреєвські читання

         «Мало який нарід так у релігійному житті поділений, як наш народ, а в тих поділах живуть і діють
 глибокі антагонізми, що ціле людство роз’єднають
на табори, які вічно між собою ведуть завзяту боротьбу
і себе взаємно вважають запеклими ворогами.
З цього виходить, що кожен, у кого тільки добро
України лежить у серці, мусить мати своїм обовязком
спричинятися до множення елементів єдності,
і до усування елементів роздору».
Митрополит Андрей Шептицький.
Як нам будувати рідну хату

         12 листопада 2015 року в районному Народному домі відбулись Анрдеєвські читання присвячені 150 – річчю  з дня народження Митрополита УКГЦ Андрея Шептицького за участю науковців, дослідників, спеціалістів інституту релігієзнавства – філії Львівського музею історії релігії.
         Слухачами духовних читань були спеціалісти бібліотек, Народних домів, музеїв, освітяни району і всі, хто прагнуть глибше пізнати цю духовну особистість, цього «Божого Пророка свого часу…». Відкрив  Андреєвські читання директор Малиць Орест Григорович.

Вернісаж нових надходжень

Кажуть, що книги – це людські душі, стиснуті щільною "шкірою" обкладинок, які тут же оживають, якщо взяти їх у руки... І не випадково у кожного з нас є своя найулюбленіша книга. У одного це старенька книжка дитинства, що розповідає про пригоди відважних героїв, у другого – бестселер-детектив, що обійшов планету, інші ж не можуть розлучитися зі збірником заповітних віршів. Є навіть таке поняття – настільна книга, яка вирізняється з усіх, що лежать на столі.
Сьогодні ми пропонуємо Вашій увазі книги сучасних українських авторів, які надійшли до Стрийської районної бібліотеки.

Осінні турботи методичного центру

Осінь накладає свій почерк на роботу бібліотек, адже в розгарі навчання і в школах і в вишах, проходять зміни в суспільно-політичному житті країни, а ще на осінь припадає професійні свята: свято української книги, Всеукраїнський День працівників культури та аматорів народного мистецтва, Рідної мови… І ось, щоб допомогти бібліотекарям знайти свій почерк в роботі, застосувати інноваційні форми, допомогти в популяризації української книги, промоції читання, методисти виїзджають в сільські бібліотеки, вивчають реальний стан роботи, зустрічаються з читачами, прагнуть зробити так, щоб кожна бібліотека була і надалі справжнім інформаційно-просвітницьким,

Рідна мова- вікно у безмежний світ людської культури

„Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої  сподівання, роздум, досвід, почування”. 
                                                                  Панас Мирний
 
Доброю традицією стало щорічно відзначати День української писемності і мови.
         У центральній районній бібліотеці спільно з представниками учнівського самоврядування району, які є читачами книгозбірні, проведено літературні читання «Українська писемність: доба стара – доба нова».
         Про значення цього свята для кожного українця, про українську мову, яка має статус державної згідно ст.10 Конституції України розповіла Вікторія Васьків, методист будинку дитячої та юнацької творчості.

Його доля схожа на спалах...

«Олекса Бобикевич звісний у цілому світі як невтомний            робітник на полі освіти та організації, особливо серед
                     стрийського міщанства, притім талановитий письменник і поет»
                                                                                     І.Франко

         2015 рік – рік 150 річчя від Дня народження Олекси-Федора Бобикевича, українського письменника, священника, громадського діяча, інтелігента – патріота. Наші читачі – люди різного віку, різних читацьких уподобань,коли мова йде про славні родини Стрийщини, то в бібліотеку йдуть сім’ями, родинами      Так і було в бібліотеках сіл.М.Дідушичі, В.Дідушичі, Завадові, Дулібах, Лисятичах, Станкові, Довгому, де  проходили літературні читання «Рідну правду будив зі сну», «Душпастирська праця О.Бобикевича», презентація літературної та духовної спадщини, читацькі вікторини, творчі роздуми «Обов»язок: служити народові»….

Всеукраїнський день працівників культури та аматорів мистецтва

У працівників установ культури майже кожен день насичений важливими подіями – то відзначенням державних, народних, національних свят, то підготовка до конференцій, круглих столів, до фестивалів, конкурсів – це кожноденна рутинна робота, а результат завжди на видноті. Наші аматорські, народні, читацькі, художні колективи різноманітні за формою, жанром, але спільне одне – як найкраще розкрити барви рідної мови, народної творчості, українського мистецтва.

Правоосвітня студія

Готуючись до відзначення 67-ї річниці Декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН, спеціалісти ЦРБС спільно з керівником Г.Цуцуп взяли участь в роботі правоосвітньої студії, що проходила в ВПТУ№16.
Організатором правоосвітнього заходу на цей раз було Міськрайонне управління юстиції на чолі з керівником Тарасом Ілечко Управління юстиції підготувало насичену програму. Не дивлячись на те, що аудиторія була неоднорідна – тут були і досвідчені викладачі, і спеціалісти ЦРБС, і найголовніші слухачі – студенти – наше юнацтво, наша надія – всі уважно слухали, адже мова йшла про, здавалось би, звичайні речі, але дуже важливі аспекти  - забезпечення прав і свобод особистості.