Нарада в Добрянах



На базі Народного дому с.Добрян проведено виїзну виробничу нараду працівників установ культури.
Із вступним словом до присутніх звернулась керівник відділу культури Л.Курилишин. Вона торкнулася питання, яке хвилює на сьогодні всіх: суть адміністративної реформи і змін, які очікують в зв»язку з цим установи культури. За основу реформи планують використати досвід Республіки Польщі, але дуже важливо – відмітила керівник – щоб не розгубити окремешність рідної культури. Тут перед кожним керівником постане питання, яку роль відіграє твоя установа в громаді, яка доцільність її функціонування. Адже в основі реформи стоїть питання про розширення доступу до культурних цінностей, активізацію громади, організацію її активного відпочинку, а також доступність до мистецької освіти з метою реалізації творчих здібностей. Ще дуже важливим напрямом розвитку культури залишається промоція читання, популяризація української книги, повернення до неї лицем не тільки читачів, а й держави. «Сьогодні мені приємно відмітити, що наші установи культури не чекають на реформи, а давно уже працюють на громади, зокрема – ось і сьогоднішній наш візит до Добрян є приклад цьому » - зазначила Л.Курилишин.
 В сільському Народному домі, бібліотеці працюють ініціативні творчі працівники спільно з господарем цього села – сільським головою і його командою, зі священниками, з союзянками та громадою села. Працівники культури заживляють себе в громаді через дітей, батьків, громадські організації.
Л.Курилишин зупинилася також на питаннях проведення фестивалю-конкурсу 13-14 червня присвяченого Ігорю Білозіру та на заходах, які будуть проведені з участю творчих колективів з нагоди вшанування пам»яті відомого композитора Б.Веселовського та Великого Митрополита Андрея Шептицького.
         Продовжили нараду господарі: Любов Костів – директор НД, яка коротко поділилася досвідом про спільну працю і запросила до слова п.М.Дороживець, голову місцевого осередку «Союзу Українок». Вона розповіла про історію відродження «Союзу Українок» в селі, про доброчинні справи, а також коротко прокоментувала виставку вишиванок, зокрема всі милувалися п»ятиметровим рушником «В єдності сила народу – Боже, нам єдність подай». Виступила також художній керівник і диригент Народного хору «Серпанок» Уляна Ткач.
         З коротким екскурсом з історії села виступила зав.бібліотекою Любов Лесів. Із виступу присутні почули про перебування в Добрянах  о.Олекси Бобикевича, одного із подвижників «Стрийської Трійці», про історичні Дуби, які були висаджені  на честь 100-річчя від дня народження Т.Шевченка, другі – на честь 10-річчя пам»яті І.Франка, про Дуби в честь Й.Сліпого та І.Золотоустого, Дуби – на честь Митрополита А.Шептицького та Папи Іоанна Павла ІІ, про будівництво брами з написом «Вітаємо Владику» в честь відвідання Добрян Митрополитом А.Шептицьким в 1912 р. та про закладення парку на честь 65-річчя утворення УПА. «Це таке село, що сидіти не дадуть, тому творимо разом», - завершила п.Люба. Підмогою їй також є те, що в Добрянах живуть і працюють п»ятеро письменників, а також талановитий звукорежисер Ігор Манзяк, який працює на благо громади і людей, які вміють музикувати.
         Завершили нараду коротким концертним дійством де юні артисти Михайлик, Настя, Яна у своїх виступах поєднали Святу Молитву, Україну, Родину: «Будь мирною моя Україно» просили діти і дорослі. І на це має бути спрямована робота всіх установ, бо тільки духовна і національно-багата вільна людина може продукувати собі подібних, а всі разом ми можемо зберегти свою державу… «Бо в рідному домі ми всі не чужинці,
                   Для світу назавжди ми – Українці»

Немає коментарів:

Дописати коментар