«Моє дитинство і підліткові роки припали на добу ще не до кінця втрачених традицій. З огляду на це, маю завдячувати власній долі, оскільки, вивчаючи й описуючи народознавче розмаїття свого народу, мені легше «оперувати» джерелознавчим матеріалом, адже я був не тільки свідком, а її брав участь у тих дійствах».
В бібліотеках району, готуючись до відзначення 75-річчя від дня народження Василя Скуратівського - вченого, етнографа, письменника, видавця, визначного діяча народознавчої культури, лауреата багатьох премій, зокрема «Золоте перо», «За сприяння української культури», фундації Антоновичів проведено:
- народознавчі читання (бібліотеки сіл: Братківці, Добряни, Нежухів, Сихів);
На заняття народознавчої студії в ЦРБ були запрошені бібліотекарі, читачі-викладачі народознавства, читачі юнацької кафедри.
До уваги студійців запропоновано такі питання:
«Твори Василя Скуратівського – енциклопедія українського народознавства»;
«Мова автора – мова витоків духовної культури українця»
«Кому, як не нам, берегти невмирущу криницю» (обмін думками).
На завершення читачі отримали завдання: записати від старожилів села спогади про молодіжні посиденьки, вечорниці та інші збережені традиції.В бібліотеках району, готуючись до відзначення 75-річчя від дня народження Василя Скуратівського - вченого, етнографа, письменника, видавця, визначного діяча народознавчої культури, лауреата багатьох премій, зокрема «Золоте перо», «За сприяння української культури», фундації Антоновичів проведено:
- «Творчий доробок В. Скуратівського» - РДБ.
Немає коментарів:
Дописати коментар